Zamknij

Jak przerobić samochód na elektryczny, jakie są tego korzyści?

13:12, 13.10.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 13:12, 13.10.2022
Photo by Andrew Roberts on Unsplas Photo by Andrew Roberts on Unsplas

Wiele osób m.in. ze względów ekonomicznych pragnie zainwestować w samochód elektryczny. Niestety rozwiązanie to w większości przypadków wiąże się z wysokimi kosztami. Tego rodzaju auta obecnie należą do produktów droższych w porównaniu z modelami spalinowymi. Jednocześnie konsumenci widzą zauważalnie wyższe ceny samochodów spalinowych. Koszty związane z zakupem tych samochodów stale rosną. Jest to związane z koniecznością spełnienia przez auta coraz to bardziej restrykcyjnych norm. Z tego względu przewiduje się, że cena tych pojazdów będzie za kilka lat równie wysoka co elektryków.

Przeróbka samochodu na elektryczny - czy rozwiązanie to jest kosztowne?

A jak sytuacja wygląda w przypadku osób, które chciałyby zainwestować w przerobienie samochodu na elektryczny? Osoby chcące zainwestować w konwersje oferowaną przez francuskie przedsiębiorstwo Transition One mają tą możliwość przy skorzystaniu z dopłaty "Mój Elektryk", wynoszącej dla osób fizycznych nawet 27 000 złotych. Mają szansę to zrobić, wydając kwotę rzędu ok. 23 000 złotych. W przypadku braku dopłat może to być koszt wyższy o 10 000-15 000 złotych. To cena kilkakrotnie niższa w porównaniu do najtańszych samochodów elektrycznych, za które konsumenci muszą zapłacić kwotę rzędu 100 000 złotych. Nawet biorąc pod uwagę wyższą opłatę, zwrot inwestycji w to rozwiązanie powinien nastąpić po przejechaniu ok. 100 000 kilometrów. Warto pamiętać, że istnieje również możliwość odsprzedania wymienionego silnika.

Przeróbka samochodu na elektryczny - o czym warto pamiętać?

Choć proces konwersji pojazdu może wydawać się niezwykle skomplikowany, jest on w rzeczywistości prostszy, niż się z pozoru wydaje. Jednocześnie wymaga uwzględnienia modelu samochodu i indywidualnych potrzeb przyszłego posiadacza pojazdu. To wykonania przeróbki konieczne będą takie elementy jak silnik napędowy czy akumulatory. Osoby decydujące się na skorzystanie z usług start-upu Transition-One mogą liczyć na maksymalną prędkość pojazdu wynoszącą 110 km/h. Dodatkowo poddany ekokonwersji samochód musi wyróżniać się właściwym stanem technicznym. Klienci korzystający z usług tej firmy muszą również pamiętać o skompletowaniu niezbędnej dokumentacji.

Przeróbka samochodu na elektryczny - jakie są największe korzyści w inwestycji w to rozwiązanie?

Przeróbka samochodu na elektryczny - najbardziej ekologiczne rozwiązanie

Skorzystanie z takiej możliwości to rozwiązanie nie tylko atrakcyjne pod kątem finansowym, ale również przyjazne dla środowiska. To możliwość realizacji celów gospodarki o biegu zamkniętym. Przeprowadzenie procesu ekokonwersji w atrakcyjnej cenie na szeroką skalę może być doskonałym sposobem na eliminacji tak poważnego obecnie problemu związanego z zanieczyszczeniem powietrza. Inwestycja w takie rozwiązanie gwarantuje znacznie niższy poziom emisji szkodliwego dla środowiska CO2.

Ekokonwersja - gwarancja komfortu

Silnik elektryczny wyróżnia się niezwykle cichą pracą, co stanowi duży komfort użytkowania dla osoby prowadzącej pojazd. Wygoda jest zapewniona również poprzez płynną jazdę. Użytkownicy przerobionego auta mogą również uniknąć nieprzyjemnych wibracji.

Przeróbka samochodu na elektryczny - aspekt ekonomiczny

Nie bez znaczenia jest również aspekt ekonomiczny związany z wyższym kosztem paliwa wykorzystywanego w silniku spalinowym, w porównaniu do kwoty, jaką należy zapłacić za prąd. Z tego względu koszty przejechania takiej samej długości trasy samochodem elektrycznym będą zauważalnie niższe. Warto również pamiętać o oszczędnościach, jakie można poczynić w związku z brakiem konieczności wymiany oleju, klocków, a także tarcz hamulcowych. Z tego względu osoba decydująca się na dokonanie takiej przeróbki może liczyć na zauważalnie niższe koszty eksploatacji pojazdu.

Konwersja auta spalinowego na elektryczne - bezproblemowy proces ładowania pojazdu

Niektóre osoby zastanawiające się nad przeróbką swojego silnikowego auta mogą mieć obawy dotyczące procesu ładowania akumulatora. Na szczęście odbywa się on niezwykle szybko i sprawnie, a samo ładowanie może odbyć się w domu właściciela pojazdu lub w jednej ze stacji ładowania dostępnych na obszarze całego kraju. Sam proces jest bezproblemowy i intuicyjny. W ramach wzrostu popularności aut elektrycznych pojawia się ich coraz więcej, a jest to rozwiązanie niezwykle dogodne m.in. w przypadku poruszania się pojazdem w podróży.

Przerobienie samochodu na elektryczny - dodatkowe zalety z podjęcia takiej decyzji

Posiadacze samochodów elektrycznych mogą również skorzystać z praw, jakich nie mają posiadacze modeli silnikowych. Wśród nich można wymienić m.in. możliwość całkowicie bezpłatnego parkowania w centrum miasta, co przy obecnych stawkach za parkowanie, szczególnie w dużych aglomeracjach jest niemała zaletą, czy czasowo ograniczonej możliwości ładowania pojazdów na stacjach. Auta elektryczne są mniej awaryjne, bardziej wydajne, proste w obsłudze, ekologiczne, pracują ciszej, są przyjemniejsze w użytkowaniu. Samochody elektryczne wyróżniają się także wyglądem.

Źródła informacji:

https://www.autodoc.pl/info/przerobka-samochodu-na-elektryczny

https://www.green-news.pl/2387-czas-przerabiac-samochody-spalinowe-na-elektryczne-na-nowe-elektryki-prawie-nikogo-nie-stac 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%