Zamknij

Piłkarze Unii Skierniewice wygrali po raz trzeci z rzędu

11:40, 30.03.2021 INFO Skierniewice PL Aktualizacja: 14:30, 16.05.2022
Skomentuj Fot. infoskierniewice.pl / Adam Sobieszek Fot. infoskierniewice.pl / Adam Sobieszek

Unia Skierniewice jako jedyny reprezentant z Województwa Łódzkiego będzie reprezentowała region w grupie mistrzowskiej trzeciej ligi. W sobotę, skierniewiczanie zanotowali trzecie kolejne zwycięstwo, pokonując KS Kutno (2:1).

Piłkarze Unii Skierniewice zanotowali trzecie kolejne ligowe zwycięstwo w 2021 roku. W minioną sobotę, podopieczni trenera Rafała Smalca pokonali przy ul. Pomologicznej, KS Kutno (2:1) i przypieczętowali awans do grupy mistrzowskiej.

Mecz rozpoczął się znakomicie dla gospodarzy. Już w 7 minucie kapitalnym rajdem prawym skrzydłem popisał się Marcin Pieńkowski. Pomocnik Unii bez problemu minął defensywę gości i dośrodkował wprost do Huberta Berłowskiego. Ten dopełnił formalności i wyprowadził Unię na prowadzenie. Niespełna minutę później było już (2:0) dla Unii! Tym razem w polu karnym najlepiej odnalazł się Dawid Dzięgielewski, który wymanewrował obrońców i precyzyjnym strzałem podwyższył wynik spotkania.

Po bramce, skierniewiczanie oddali nieco inicjatywę przyjezdnym. Bardzo aktywny w drużynie z Kutna był były zawodnik Unii, Bartosz Bujalski, który sam próbował pokonać Michała Brudnickiego. Mocny strzał exuniuty, efektownie sparował  jednak "Brudi". Tuż przez przerwą, Unia mogła, a nawet powinna prowadzić już różnicą trzech bramek. Najpierw efektowną "przewrotką" popisał się Konrad Kowalczyk, ale strzał kapitana w ostatnim momencie zblokowali obrońcy. Chwilę później w sytuacji sam na sam znalazł się Paweł Czarnecki, ale przegrał pojedynek z dobrze dysponowanym tego dnia Patrykiem Wolańskim.

Po zmianie stron większa inicjatywę do strzelenia bramek wykazywali goście. Udało im się to po godzinie gry, kiedy to zamieszanie w polu karnym wykorzystał Jakub Świątek. Od tego momentu, mecz się ożywił, a obie ekipy przystąpiły do "wymiany ciosów". Zdecydowanie lepsze okazje miała Unia, która wielokrotnie mogła zamknąć mecz. Dwukrotnie w sytuacji sam na sam, Dawida Dzięgielewskiego zatrzymał jednak golkiper gości, Wolański. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie, a Unia zanotowała trzecie kolejne zwycięstwo i umocniła się na czwartej lokacie w grupie mistrzowskiej.

Kolejne starcie, już na etapie mistrzowskim w Wielki Piątek, 2 kwietnia o godz. 16:00. Do Skierniewic przyjadą rezerwy Jagiellonii Białystok.