Zamknij

Powiat będzie w 2022 r. gospodarzem dwóch wojewódzkich imprez LZS

10:08, 03.01.2022 | .
Skomentuj Fot. pixabay
REKLAMA

W połowie listopada w trakcie spotkania Rady Wojewódzkiej Ludowych Zespołów Sportowych ustalony został kalendarz imprez na 2022 r. Dwie z nich odbędą się na terenie powiatu skierniewickiego.

 

 

- Obie związane są z piłką nożną, choć w różnych kategoriach wiekowych – mówi Sławomir Supera, reprezentujący nasz powiat w Radzie Wojewódzkiej LZS - Pierwsza z nich to Finały Mistrzostw Województwa Łódzkiego w piłkę halową Seniorów. Druga natomiast to ukłon w stronę osoby, która – zbyt wcześnie i nagle nas opuściła – Tadeusza Kruka. Mamy „zielone światło”, by zorganizować na stadionie w Lipcach Reymontowskich cykliczne Mistrzostwa Województwa Łódzkiego LZS w piłkę nożną dzieci im. Tadeusza Kruka.

 

 

Mistrzostwa te będą rozgrywane co roku i będą stanowić jedną z najważniejszych imprez sportowych na terenie powiatu skierniewickiego. 

 

_______

 

Tadeusz Kruk urodził się 29 lutego 1956 roku w Skierniewicach, a przez całe dorosłe życie był związany ze sportem. Jako 22-latek został sekretarzem Rady Wojewódzkiej Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Skierniewicach. Funkcję tę sprawował do roku 1991, a później został specjalistą do spraw sportu w Wojewódzkim Szkolnym Związku Sportowym. W latach 1999-2002 był sekretarzem Rady Regionalnej w Regionalnych Zrzeszeniach LZS, a następnie rozpoczął prawie dwudziestoletnią działalność w okręgowych strukturach piłkarskich. Od roku 2002 pełnił funkcję wiceprezesa OZPN Skierniewice, a w roku 2019 został kierownikiem skierniewickiej delegatury ŁZPN.

Zmarł w wieku 65 lat, 25 stycznia 2021 r.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%