Zamknij

Skierniewice świętuje niepodległość. Jakie wydarzenia przygotowano z tej okazji?

18:28, 10.11.2021 | .
Skomentuj Fot. UM Skierniewice
REKLAMA

Świętujmy razem ten wyjątkowy dzień, biorąc udział w miejskich uroczystościach w rocznice odzyskania upragnionej niepodległości. 

[FOTORELACJA]900[/FOTORELACJA]

Zbliża się 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości. W tym dniu w Skierniewicach, jak i w całym kraju organizowane są patriotyczne uroczystości, mające na celu podkreślenie wagi wydarzeń z 1918 roku oraz upamiętnienie tych, którzy przez lata niewoli dzielnie walczyli o wolność.

 

W tym roku uroczystości rozpoczną się na placu Dworocym gdzie pod pomnikiem “Przed Bitwa Warszawską - Skierniewice 1920-2020 delegacje złożą kwiaty. O godzinie 11.00 rozpocznie się kolejny punkt programu święta Niepodległości czyli msza święta w intencji Ojczyzny. Po mszy wspólnie o godzinie 12.00 odśpiewamy Mazurka Dąbrowskiego, a delegacje złożą kwiaty pod pomnikiem Niepodległości na pl. Jana Pawła II. Po części oficjalnej rozpoczną się wydarzenia towarzyszące. W Skierniewickim muzeum harcerze zapraszają skierniewiczan do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. W Kinoteatrze Polonez będzie można obejrzeć premierowy pokaz filmu Obłoki Śmierci. Ostatnim akcentem obchodów 103 rocznicy odzyskania niepodległości w Skierniewicach będzie koncert “Impressions on Paderewski” w wykonaniu Krzysztofa Haradzina (sala koncertowa muzeum). Będzie to również pierwszy z koncertów w ramach XIX Festiwalu Muzyki Romantycznej. 

 

Zapraszamy na XXIX Bieg Niepodległości w Parku Miejskim

 

Jak co roku zachęcamy do aktywnego świętowania kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. W czwartek, 11 listopada w 103. rocznicę tych pamiętnych wydarzeń wspólnie pokonamy „piątkę” alejkami Parku Miejskiego, która oficjalnie zakończy skierniewicką biegową triadę 2021!

 

Na ten moment udział w wydarzeniu zadeklarowało ponad 120 osób ze Skierniewic i miast ościennych. Na listach startowych znaleźli się też biegacze m. in.: z Grodziska, Łowicza, Warszawy, Łodzi, Piotrkowa Trybunalskiego, Żyrardowa czy Płocka. Start biegu głównego zaplanowany jest na godz. 13:00. Biuro zawodów będzie czynne czynne od 10:30 do 12:30!

 

Ośrodek Sportu i rekreacji, jak zawsze pamiętał o innych uczestnikach rywalizacji. Tradycyjnie na miejscu odbędzie się też bieg nordic walking. Odległość do pokonania podobna - 5 km.

 

10 listopada swój sportowy udział bedą mieli także uczniowie ze skierniewickich szkół, którzy wezmą udział w swoim biegu niepodległości. W tym dniu w szkołach i przedszkolach planowane są również patriotyczne apele. Relacja z wydarzeń na naszych kanałach. 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%