Zamknij

W trudnym czasie jesteśmy razem - zapraszamy do Miasta Kobiet

15.51, 07.03.2022 źródło: UM Skierniewice Aktualizacja: 15.53, 07.03.2022
Skomentuj Fot. UM Skierniewice | W trudnym czasie jesteśmy razem - zapraszamy do Miasta Kobiet
REKLAMA

Siła i odwaga współczesnych kobiet dziś ujawnia się przede wszystkim w trosce o zapewnienie bezpieczeństwa swoim dzieciom. Ostatnie dni pokazały, że los potrafi zmuszać niewinnych ludzi do dokonywania tragicznych wyborów.

 

Stawianie im czoła stało się dramatyczną koniecznością w świecie, który mimo wielu wspaniałych zdobyczy cywilizacyjnych wciąż przynosi morze łez i cierpienia. Miasto Kobiet 2022 - choć odbywać się będzie w cieniu wojny na Ukrainie - ma za zadanie pokazać kobiecy punkt widzenia. 

 

8 marca tradycyjnie spotkamy się w Mieście Kobiet. Ze względu na wykorzystanie hal sportowych jako miejsca kwaterunku dla uchodźców wojennych corocznie odbywające się tam wydarzenie tym razem zostanie zorganizowane w holu Centrum Kultury i Sztuki przy ulicy Reymonta. Wspólne spotkanie będzie okazją do ważnych rozmów o wyzwaniach dzisiejszych czasów, na które warto spojrzeć oczami kobiet. – Dziś silna kobieta to matka, która ratuje swoje dzieci przed złem wojny i która dla dobra najbliższych godzi się z rozłąką i tęsknotą. 8 marca w tym roku nabierze dodatkowego symbolicznego znaczenia. Do skierniewiczanek dołączą kobiety, dla których nasze miasto stało się w ostatnich dniach bezpieczną przystanią –  podkreśla Barbara Widulińska z Urzędu Miasta Skierniewice. 

 

W programie wydarzenia między innymi panel dyskusyjny redakcji Głosu Skierniewic i Okolicy, rozmowy prowadzone przez dziennikarzy Radia RSC, specjaliści Strefy Świadomych Emocji, rozstrzygnięcie plebiscytu “Kobieta Głosu”, konsultacje wizażystów, porady kosmetologów. Nie zabraknie także słodkiego poczęstunku i gorącej kawy, która umili wspólny czas. 

 

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 16:00 w holu Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach przy ulicy Reymonta 33. Serdecznie zapraszamy! 

(źródło: UM Skierniewice)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%