Zamknij

Zapraszamy na SkierCon 2022. Święto dla fanów fantasy w Skierniewicach

09.33, 18.07.2022 Info Skierniewice PL Aktualizacja: 19.49, 18.07.2022
Skomentuj Zapraszamy na SkierCon 2022. Święto dla fanów fantasy w Skierniewicach
REKLAMA

Dziesiątki turniejów, doskonała literatura, postaci ze świata fantasy, legendarne komiksy i gry nie tylko planszowe–to tylko kilka punktów imprezy, która od lat ściąga do miasta fanów fantastyki z całego kraju. W tym roku konwent potrwa od 29 do 31 lipca.

Przez ostatnią dekadę mogliśmy przywyknąć, że w drugiej połowie lipca czasoprzestrzeń zakrzywia się, a na horyzoncie pojawia się SkierCon! Jest to czas oddawania się swoim pasjom, poznawania interesujących ludzi, świetnej zabawy i permanentnego niewyspania. To prawdziwe święto fantastyki i jej miłośników. Nie inaczej będzie i w tym roku, kiedy to w ostatni lipcowy weekend będziemy wspólnie bawili się na kolejnej odsłonie wydarzenia.

- SkierCon organizujemy tak, abyśmy sami mogli dobrze się bawić! Spotykamy znakomitych gości, których książki sami lubimy czytać i tworzymy turnieje planszówkowe i komputowe w grach, które sami kochamy – mówią organizatorzy. - Okazuje się, że nasze wyobrażenie konwentu i nasze fantastyczne upodobania znajdują coraz liczniejszą rzeszę wielbicieli. Nikt, kto raz przyjechał na SkierCon, z własnej woli nie zrezygnuje z uczestnictwa w kolejnej edycji. Przybywajcie zatem na czas konwentu! Zamieniajcie się w Szoppy lub Lisy, uczcie się, bawcie się dobrze i radujcie trzema dniami wśród przyjaciół i ludzi bardzo pozytywnie zakręconych – zapraszają „SkierConowcy”.

Impreza odbędzie się  w Zespole Szkół Nr 3 „Ekonomik” przy ul. Działkowej 10. Karnet na 3 dni kosztuje 40 zł (do zakupienia przy wejściu). Do dyspozycji uczestników będzie ogromny i świetnie wyposażony budynek szkolny, kilkanaście sal prelekcyjnych, games room, sleep-roomy, sale warsztatowe i oczywiście przepiękna przestrzeń na świeżym powietrzu. Podczas największego w regionie konwentu przygotowane są dziesiątki pokazów, konkursów i turniejów. W programie znajdą się m. in.: kino plenerowe – „Akademia Pana Kleksa”, Archery Tag, Artemis – symulator mostka gwiezdnego krążownika,  blok azjatycki,  blok bitewniakowy,  blok gwiezdno-wojenny,  blok popularnonaukowy, blok RPG / LARP,  Games Room, garncarstwo, gry dawne,  kuchnia leśna i tradycyjna, ognisko, quidditch, retrogaming, Tańce Dawne,  Turniej Łuczniczy, Turniej Szermierczy, wystawa LEGO, Virtual Reality i wiele innych propozycji. 

Konkurs Cosplay „OSKIER”

Jednym z głównych punktów każdego konwentu jest konkurs dla Cosplay! W tym roku uczestnicy zawalczą o statuetki Oskiera w trzech kategoriach: Najlepszy Cosplay, Najlepszy Występ oraz Najlepiej Oddana Postać. Poza statuetką, wieczną sławą i chwałą na zwycięzców czekają wyjątkowe nagrody ufundowane przez sponsorów. Już nie możemy się doczekać chwili, kiedy do naszego miasta zjadą poprzebierani fani wszelkiego rodzaju fantastycznych gier, filmów, książek i seriali oraz entuzjaści mangi i anime, by dobrze się bawić w gronie przyjaciół i pasjonatów.

JaSkier konkurs literacki

JaSkier to konkurs literacki Cechu Fantastyki “SkierCon”, odbywający się od 2017 roku. Plan jest prosty. Dostajesz składniki, a ty warzysz napój magiczny. Kto uwarzy najprzedniejszy wywar, ten otrzymuje posążek, miejsce w kręgu druidów i wieczną chwałę. JaSkier nawiązuje nie tylko do rozpoznawalnej w fantastyce postaci literackiej barda i poety, ale przede wszystkim sięga do naszego skierniewickiego rodowodu. Celami konkursu są: pobudzanie wrażliwości i aktywności twórczej; promowanie talentów literackich; kształtowanie wrażliwości na piękno. Nagrody w konkursie przyznawane są w trzech kategoriach wiekowych: 13-15 lat,16-20 lat; więcej niż 20.

SkierCon to dynamicznie rozwijający się konwent

SkierCon to dynamicznie rozwijający się konwent, to połączenie małego, lokalnego wydarzenia, wakacyjnej fiesty oraz nowoczesności rozwiązań logistycznych i organizacyjnych. To wydarzenie które znakomicie wpisuje się w wakacyjny okres, na którym nie może Ciebie zabraknąć! Szczegółowy program i harmonogram imprezy dostępny w załączeniu poniżej oraz na stronie www.skiercon.pl.

SkierCon 2022 plakat

[ZT]47706[/ZT]

[ZT]47735[/ZT]

 

(Info Skierniewice PL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%