Zamknij

Nielegalna rzeźnia w gminie Bolimów, a w niej 700 kg mięsa

20.45, 15.05.2016 INFO Skierniewice PL Aktualizacja: 20.10, 09.03.2017
Skomentuj
REKLAMA

Zarzuty nielegalnego uboju bydła domowego poza rzeźnią oraz wprowadzania na rynek pochodzących z niego produktów usłyszał 45-letni mieszkaniec powiatu skierniewickiego.
Skierniewiccy policjanci uzyskali informację o uboju poza rzeźnią i handlu produktami pochodzenia zwierzęcego, który miał prowadzić 45-letni mężczyzna zamieszkujący na terenie gminy Bolimów. 12 maja 2016 r. funkcjonariusze pojechali sprawdzić tę informację. Podczas przeszukania miejsca odnaleźli jedno z pomieszczeń gospodarczych specjalnie przystosowane do procederu wyrobu i handlu produktami mięsnymi. Znajdowały się w nim m.in.: chłodziarka, maszynki, metalowy stół, piła elektryczna, specjalny stojak na mięso i wagi elektroniczne.

Ponadto w środku przetrzymywane było ponad 700 kg mięsa i różnych mięsnych wyrobów. Część zabezpieczonych produktów została przekazana do utylizacji, a część z nich zostanie poddana badaniom weterynaryjnym, między innymi po to, aby sprawdzić, czy mięso nie było skażone lub zarażone chorobą.

45-latek został zatrzymany i doprowadzony do skierniewickiej komendy. Następnego dnia, 13 maja 2016 r., usłyszał zarzuty odnoszące się do naruszeń obowiązującej Ustawy o produktach pochodzenia zwierzęcego oraz  narażenia na utratę życia lub zdrowia z Kodeksu Karnego.

W myśl wymienionej ustawy, za poddawanie zwierząt ubojowi poza rzeźnią oraz wprowadzanie na rynek produktów pochodzenia zwierzęcego w sposób niezgodny z rodzajem działalności określonej dla danego podmiotu w rejestrze prowadzonym przez powiatowego lekarza weterynarii może grozić kara nawet do roku pozbawienia wolności. Z kolei za przestępstwo narażenia na utratę życia lub zdrowia, może trafić za kraty nawet na 5 lat.

(INFO Skierniewice PL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%