Zamknij

3. Powiatowy Konkurs Piosenki Ludowej w ZSP w Głuchowie

12:12, 02.02.2016 | INFO Skierniewice PL
Skomentuj
REKLAMA

"Nie masz nic najmilszego, nad zapust kochany, Rozweseli on każdego, choćby był stroskany" - sentencja ta towarzyszyła uczestnikom i gościom "III Powiatowego Konkursu Piosenki Ludowej", który odbył się 29 stycznia 2016 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Głuchowie.

Festiwal po raz trzeci został objęty patronatem przez Starostę Powiatu Skierniewickiego Mirosława Belinę. Tematem tegorocznego konkursu był ludowy karnawał w zwyczajach, pieśni, zabawie i tańcu. Zapusty świętowano w sposób szczególny, gdyż oprócz przyśpiewek, zabaw i tańca ludowego wszyscy dzielili się optymizmem, radością, szczerym uśmiechem. Toteż impreza bardziej niż konkurs przypominała barwne, wesołe spotkanie przyjaciół, gdzie nie liczy się rywalizacja, lecz przede wszystkim dobra zabawa.

Na spotkanie przybyli: przewodnicząca Rady Powiatu Skierniewickiego - Teresa Jędraszek, Starosta Powiatu Skierniewickiego Mirosław Belina, Wicestarosta Powiatu Skierniewickiego Tadeusz Grotkowski oraz Andrzej Supeł - członek Zarządu Powiatu.

W konkursie udział wzięły następujące zespoły: Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Głuchowie, zespół ludowy "Pod Różą" z Wilkowic, zespół "Relax" z Białynina oraz Uczniowie Szkoły Podstawowej w Głuchowie.

Po części konkursowej jury udało się na obrady, zaś obecni na sali mogli posłuchać utworów, które wykonały gościnnie zaproszone zespoły.

Werdykt ogłosiła przewodnicząca jury - Józefa Dyśko. W skład komisji weszły również Stefania Zając i Helena Dzierzbińska.

1. miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Głuchowie, 2. miejsce przypadło zespołom "Relax" z Białynina oraz "Pod Różą" z Wilkowic, natomiast na 3. miejscu znaleźli się uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Głuchowie.

Po ogłoszeniu wyników uczestnicy, goście i organizatorzy zasiedli do ostatkowego, zapustowego poczęstunku  przygotowanego przez przyszłych techników żywienia i usług gastronomicznych.

(INFO Skierniewice PL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%