Zamknij

Wmurowano kamień węgielny pod budowaną salę sportową Michowicach [ZDJĘCIA]

10:05, 11.06.2021 | INFO Skierniewice PL
Skomentuj fot. INFOSkierniewice.pl/Adam Sobieszek
REKLAMA

W Michowicach, w gminie Głuchów, świętowano 10 lecie nadanie tamtejszej podstawówce imienia Janusza Korczaka. Była to też okazja do uroczystego wmurowania kamienia węgielnego pod budowaną przy szkole sale sportową. 

[FOTORELACJA]844[/FOTORELACJA]

 

- Dla naszej społeczności szkolnej jest to wielkie wydarzenie, ponieważ mogliśmy dziś gościć znamienite osoby - mówiła dyrektor Szkoły Podstawowej w Michowicach Beata Filutowska - Obecni byli Łódzki Kurator Oświaty, parlamentarzyści, władze gminy oraz wykonawcy inwestycji.

Budowa sala gimnastycznej przy michowskiej podstawówce jest finansowana z dwóch źródeł. I jak mówi wójt Głuchowa Jan Słodki w przeważającej części są to środki zewnętrzne. 

- Jako samorząd pozyskaliśmy dofinansowanie z resortu sportu w wysokości 60 proc. kosztu wykonawczego. Oznacza to, że inwestycja warta 4,8 mln zł. będzie nas, jako gminę kosztować około 2 mln zł.

Sala gimnastyczna w Michowicach jest jedną z dwóch budowanych na terenie gminy. Drugi obiekt powstaje w Białyninie przy tamtejszej podstawówce. Łącznie obie inwestycje kosztować będą 7,5 mln zł., z czego 4,6 mln zł. pochodzi ze środków ministerialnych. Prace budowlane, jak zakłada harmonogram, mają się zakończyć jeszcze w tym roku. W kolejnych miesiącach 2022 r. prace obejmą już wnętrze obiektów sportowych

 

(INFO Skierniewice PL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%