Zamknij

Gmina Głuchów: Inwestuje w infrastrukturę sportową swoich szkół

17:23, 16.12.2021 | .
Skomentuj Fot. infokierniewice.pl / Adam Sobieszek
REKLAMA

Tegoroczne wydatki inwestycyjne gminy Głuchów były w znaczącej części związane z modernizacją oraz budową sal gimnastycznych szkół.

 

W Szkole Podstawowej w Wysokienicach przeprowadzony został całkowity remont tamtejszej sali gimnastycznej. Prace, których koszt wyniósł 240 tys zł dotyczył ponownej termomodernizacji elewacji. Ponadto uszczelnione zostało poszycie dachu. Wokół budynku pojawił się nowy chodnik. Remont sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Ks. Józefa Poniatowskiego, który wykonał Zakład Remontowo-Budowlany Artura Ciesielskiego, to też malowanie wnętrza sali gimnastycznej oraz wymiana parkietu na całej powierzchni. W samej sali gimnastycznej pojawiła się również nowa tablica wyników oraz nowe tablice do koszykówki.

 

Inwestycja została dofinansowana jednorazową dotacją z Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi w wysokości 80 tys. zł.

 

Do końca kwietnia 2022 r. zakończyć ma się budowa dwóch sal gimnastycznych, które powstają przy szkołach podstawowych w Michowicach i Białyninie. Jeśli harmonogram prac zostanie zachowany – a na to się zanosi – to pierwszymi uroczystościami, które w nowych obiektach się odbędą, będzie zakończenie roku szkolnego.

 

Szczególnie dla SP Białynin będzie to historyczny moment, ponieważ nigdy wewnątrz szkoły nie można było zrealizować spotkania całej tamtejszej społeczności szkolnej - mówi wójt Jan Słodki.

 

Obecnie roboty zewnętrzne powoli dobiegają końca i od nowego roku działania zostaną przeniesione do środka sal. Proces wykończeniowy potrwa przez kolejne cztery miesiące przyszłego roku. Wszystko ma zakończyć się do końca kwietnia 2022 r. Ważnym elementem, który da lepsze możliwości prowadzenie prac wykończeniowych, będzie uruchomienie zamontowanych w budynkach kotłowni gazowych.

 

Obie inwestycje warte w sumie 7,7 mln zł otrzymały dofinansowanie ze środków resortowych Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 4,6 mln zł (stanowi to 60 proc. całkowitego kosztu budowy).

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%