Zamknij

Gmina Głuchów: 44-latek kierował pijany samochodem pomimo zakazu sądu

12:20, 04.01.2022 | Info Skierniewice PL
Skomentuj Fot. infokierniewice.pl / Adam Sobieszek
REKLAMA

3 stycznia w miejscowości Miłochniewice w gminie Głuchów, policjanci skierniewickiej drogówki zatrzymali 44-letniego mężczyznę, który kierował hondą w stanie nietrzeźwości mając 1,2 promila alkoholu i czynny zakaz kierowania pojazdami. Kierujący po zatrzymaniu pojazdu próbował pieszo uciec przed policjantami.

 

 

Tego dnia około godziny 21:10 policjanci patrolujący drogi w gminie Głuchów zauważyli pojazd marki Honda, którego kierujący dziwnie się zachowywał. Policjanci postanowili skontrolować ten pojazd. Kierowca hondy niechętnie się zatrzymał. Po krótkim pościgu kierujący zatrzymał pojazd i zaczął uciekać pieszo biegnąc w pobliskie pola. Już po 300 metrach został zatrzymany w bezpośrednim pościgu przez policjantów.

 

Jak się okazało uciekinier to ten sam mężczyzna, u którego kilka minut wcześniej była policyjna interwencja domowa związana z zakłócaniem spokoju mieszkańcom. Po zakończonej interwencji mężczyzna miał iść spać. Interwencję przeprowadzali ci sami Policjanci drogówki, którzy podejmowali kontrolę drogową.

 

Po doprowadzeniu 44-latka do komendy okazało się, że jest on nietrzeźwy, co potwierdziło badanie alkomatem wskazując wynik 1,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto okazało się, że mężczyzna ma czynny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi wydane przez sąd.

 

Mężczyzna został zatrzymany do wytrzeźwienia w policyjnej izbie. Niebawem zostaną mu postawione zarzuty popełnienia przestępstwa polegającego na kierowaniu pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz kierowania pojazdem pomimo sądowego zakazu, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

źródło: KMP Skierniewice

(Info Skierniewice PL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%