Zamknij

Gmina Głuchów: Sala gimnastyczna w Michowicach oficjalnie oddana do użytku [ZDJĘCIA]

16.18, 06.05.2022 Info Skierniewice PL Aktualizacja: 21.27, 06.05.2022
Skomentuj Fot. infoskierniewice.pl / Adam Sobieszek
REKLAMA

Od dziś (6 maja) przy Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Michowicach rozpoczęła oficjalnie funkcjonować nowoczesna sala gimnastyczna. Jest to jeden z dwóch obiektów sportowych, które samorząd gminy Głuchów wybudował w ramach jednego projektu.

 

[FOTORELACJA]962[/FOTORELACJA]

 

W obecności parlamentarzystów, władz rządowych, samorządowców oraz duchowieństwa oddano do użytku sale, która spełnia wszystkie wymogi związane z uprawianiem gier zespołowych. Oprócz boiska i szatni powstały również sale ćwiczeń oraz fitness.

[ZT]67231[/ZT]

Inwestycja ta (oprócz sali w Michowicach wybudowana została również sala gimnastyczna przy SP Białynin) otrzymała dofinansowanie na poziomie 5,4 mln zł., co stanowiło 70 proc. całkowitego kosztu projektu. Znaczna większość z tych środków pochodziła z resortu sportu w ramach programu „Polska sportowa 2020” (4,7 mln zł.)

[ZT]66390[/ZT]

 

Jak podkreślał podczas uroczystości Wójt Gminy Głuchów Jan Słodki oba obiekty są spełnieniem oczekiwań miejscowej społeczność, gdyż – do tej pory – podstawówki borykały się z problemem prowadzenia zajęć z wychowania fizycznego w salach z prawdziwego zdarzenia.

[ZT]64818[/ZT]

Oficjalne oddanie do użytku sali gimnastycznej w Białyninie będzie częścią składową obchodów Dnia Dziecka w tamtejszej Szkole Podstawowej.

 

 

 

(Info Skierniewice PL)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%