Zamknij

LECHPOL z Borysławia laureatem konkursu „Wiejska Kiełbasa z Łódzkiego”

19:52, 23.06.2022 | Info Skierniewice PL
Skomentuj Fot. infoskierniewice.pl / Adam Sobieszek
REKLAMA

W siedzibie Urzędu Gminy w Głuchowie odbyła się dziś miła i smaczna – przede wszystkim – uroczystość. Mowa tu o spotkaniu wójta Jana Słodkiego z właścicielem firmy LECHPOL Krzysztofem Lechowskim z Borysławia. Pretekstem do spotkania było podsumowanie konkursu „Wiejska Kiełbasa z Łódzkiego”, którego LECHPOL jest laureatem. Dodajmy, iż jest to jedyny laureat konkursu z powiatu skierniewickiego.

[FOTORELACJA]990[/FOTORELACJA]

- Jest pan ambasadorem naszego regionu. I bardzo mnie cieszy, że – i w sposób kulinarny – można promować dany teren. - mówił podczas spotkania wójt Jan Słodki – Pański produkt smakiem przypomina mi kiełbasę, jaką jadłem w dzieciństwie.

Wójt zaproponował, by firma wzięła udział w II Forum Gospodarczym Powiatu Skierniewickiego, które – wraz z Dożynkami Powiatowymi – odbędzie się 20 i 21 sierpnia.

Ponadto samorząd gminny przygotował zestaw profesjonalnych noży oraz kosz lokalnych produktów.

Oczywiście cała uroczystość zakończyła się degustacją produktów reprezentujących nasz region podczas finału, który odbył się w Piotrkowie Trybunalskim.

F.H.U. "Lechpol" Krzysztof Lechowsk

Przypomnijmy, że to laureat tytułu Wokulski Roku, który jest przyznawany podczas gali urodzinowej Skierniewic. Jak zapowiedział wójt Głuchowa, gmina zgłosi firmę do konkursu BORYNA ROKU. Jego rozstrzygnięcie jest zawsze elementem powiatowego Święta Plonów.

Celem konkursu „Wiejska Kiełbasa z Łódzkiego” edycja II

Było propagowanie spożycia pełnowartościowych kiełbas, wytworzonych z zastosowaniem naturalnych składników oraz dbałość o poczucie tożsamości kulturowej i pielęgnowanie szacunku dla produkcji rodzimych wyrobów w małych gospodarstwach rolnych.

Prezentowane kiełbasy wyróżnił nie tylko wyjątkowy smak i apetyczny wygląd, ale również tradycyjna receptura. W ich skład wchodzi nie tylko najlepsze gatunkowo mięso, ale również bogate kompozycje przypraw. Dominował charakterystyczny, swoisty dla chudej kiełbasy wieprzowej smak, słono-pieprzny z wyczuwalną nutą czosnku, o wyraźnym zapachu wędzonego mięsa.

(Info Skierniewice PL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%