Zamknij

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Wysokienic reprezentuje Polskę na Olimpiadzie

14:59, 20.07.2022 | Info Skierniewice PL
Skomentuj
REKLAMA

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Ochotniczej Straży Pożarnej z Wysokienic reprezentuje Polskę na trwającej w słoweńskiej Celje XXIII Międzynarodowej Olimpiadzie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych i XVII Międzynarodowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych.

[FOTORELACJA]998[/FOTORELACJA]


W sumie w imprezie bierze udział około 30 krajów z całego świata, które zrzeszone są w CTIF. 

Reprezentująca nasz kraj drużyna z OSP Wysokienice (gm. Głuchów) to tryumfatorzy ubiegłorocznych zawodów na poziomie krajowym. Ich opiekunem i trenerem jest brygadier Marek Duda.

W przygotowania drużyny zaangażowała się m.in. Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi, która zapewniła transport oraz władze samorządowe gminy Głuchów. Które na swe barki wzięły opłaty startowe, obozy przygotowawcze oraz stroje dla młodych strażaków

 Polskę i Związek OSP RP reprezentować będą m.in. drużyny kobiece i męskie Ochotniczych Straży Pożarnych, które w ubiegłym roku wygrały zawody krajowe oraz Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze dziewcząt i chłopców w wieku 10-16 lat.

Olimpiada potrwa do niedzieli 24 lipca.

CTIF to funkcjonujące przeszło 122 lata Stowarzyszenie Służb Pożarniczych i Ratowniczych. Stowarzyszenie zrzesza kilkadziesiąt krajów, które uczestniczą w kongresach, podczas których organizowane są międzynarodowe zawody sportowo-pożarnicze.

[ZT]68178[/ZT]

 

(Info Skierniewice PL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

oskwo95oskwo95

0 0

Super!! DUMA❤️❤️ 09:59, 25.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%