Zamknij

I Forum Gospodarcze Powiatu Skierniewickiego

12:15, 27.07.2021 | A.S
Skomentuj fot. INFOSkierniewice.pl/Adam Sobieszek
REKLAMA

Starostwo Powiatowe organizuje w tym roku I Forum Gospodarcze Powiatu Skierniewickiego. Wraz z Forum organizowane będą targi wystawiennicze, zaś zwieńczeniem wydarzenia będą Dożynki Powiatowe. Wszystko odbywać się będzie 21 i 22 sierpnia w Lipcach Reymontowskich.

 

- Chcemy nawiązać do naszych tradycji międzywojennych, kiedy to mieszkańcy Warszawy i Łodzi przyjeżdżali do nas, by odpocząć – mówi wicestarosta Tadeusz Grotkowski – Jestem przekonany, że pokazanie naszego powiatu jako „zielonego powiatu”, ze zdrową żywnością, z tradycją spowoduje większe zainteresowanie regionem.

 

Forum Gospodarcze, które odbędzie się pierwszego dnia w Zagrodzie Chłopskiej w Lipcach to kilka lokalnych przewag konkurencyjnych. Wśród nich znalazły się odnawialne źródła energii, zdrowa żywność, położenie geograficzne, atrakcyjność tutejszego biznesu oraz tradycja ludowa.

 

- W przypadku odnawialnych źródeł energii, a w szczególności fotowoltaiki, chcemy zorganizować kompleksowe warsztaty i wykłady – mówi wicestarosta – Nie chcemy jedynie zachęcać, ale przede wszystkim dać wiedzą na temat blasków i cieni takich systemów, to w jaki sposób je wybierać, kierując się nie tylko ceną.

 

W przypadku zdrowej żywności Starostwo stawia na producentów, którzy jej wytwarzanie opierają na naturalnych metodach wytwarzania. Nie zabraknie też twórców ludowych, którzy mieszkają na terenie powiatu.

 

- Dlatego też nadal czekamy na zgłoszenie od podmiotów, które są zainteresowane udziałem w Forum. Niech będzie to dla gości zaproszonych całkowity przegląd naszego dorobku, z którego powinniśmy być dumni.

Drugi dzień Forum, to podziękowanie za tegoroczne plony i pracę na roli, czyli Dożynki Powiatowe.

 

- Część tradycyjną, nawiązującą do obrzędów dożynkowych zaplanowaliśmy w Zagrodzie Chłopskiej – mówi wicestarosta Grotkowski – Później przeniesiemy się na scenę za Urzędem Gminy w Lipcach Reymontowskich, gdzie czekają nas kolejne atrakcje. Tym razem muzyczne.

 

Gwiazdami tegorocznego Święta Plonów będą Mesajah oraz Cleo. W trakcie koncertów wręczone zostaną również tytuły „Boryna Roku 2021”. Podmioty chętne do udziału w Forum prosimy o kontakt telefoniczny 46/ 834 59 32 lub drogą mailową: [email protected]

Plakat Forum Gospodarczego

(A.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%