Zamknij

Zmieniajmy ogrody i sady w zamian za elektroodpady

11:53, 02.09.2021 | A.S
Skomentuj fot. INFOSkierniewice.pl/Adam Sobieszek
REKLAMA

W drugiej połowie września we wszystkich gminach powiatu skierniewickiego przeprowadzona zostanie zbiórka elektrośmieci. Akcja ta będzie okazją nie tylko do pozbycia się starego sprzętu AGD i RTV ale też do otrzymania w zamian sadzonki tradycyjnej polskiej odmiany drzewka owocowego.

 

– Z tym zamiarem nosiliśmy się od dawna – mówi wicestarosta Tadeusz Grotkowski. – Teraz w porozumieniu z firmami, które specjalizują się w odbiorze elektrośmieci postanowiliśmy rozpocząć akcję, która na terenie powiatu będzie odbywać się w trzy kolejne soboty. Rozpoczniemy 25 września, a potem pierwsze dwie soboty października.

 

Scenariusz zbiórki jest bardzo prosty. We wcześniej podanych godzinach w centralnym miejscu danej gminy będzie ustawiony samochód, do którego mieszkańcy będą zwozić zużyty sprzęt. Za oddane urządzenia, typu: telewizory, kuchenki mikrofalowe, radioodbiorniki, lodówki, pralki itp. każdy mieszkaniec otrzyma sadzonki tradycyjnych polskich odmian drzew owocowych.

Starostwo Powiatowe na zakup „starodrzewia” przeznaczy 30 tys. zł. Oprócz drzewek będą również przygotowane inne rośliny.

 

– W ten sposób chcielibyśmy odtworzyć w naszych ogrodach i sadach polskie jabłonie, grusze i śliwy. Przypomnieć, jak smakują, i co najważniejsze i warte podkreślenia są to odmiany odporne na choroby. Od setek lat rosły na naszych terenach, przez co nabrały odporności na choroby i mróz – przekonuje wicestarosta.

Wstępnie ustalono, iż 25 września zbiórka będzie prze- prowadzona na terenie gmin: Głuchów, Słupia, Godzianów i Lipce Reymontowskie.

 

– Taka „mapa drogowa” akcji pozwoli na skonsolidowanie tego przedsięwzięcia pod kątem geografii naszego powiatu – mówi wicestarosta. – Wyjątkiem będzie gmina Skierniewice, gdzie - ze względu na kształt będą usytuowane dwa punkty. Dzięki temu mieszkańcy Żelaznej nie będą musieli jechać np. do Mokrej Lewej i na odwrót.

Zbiórka elektrośmieci będzie miała jeszcze w tym roku swą kontynuację przed Bożym Narodzeniem. Wtedy to, za zużyte urządzenia będzie można otrzymać choinkę. Jednak w tym przypadku cała akcja będzie prowadzona w Skierniewicach.

 

ZMIENIAJMY OGRODY I SADY W ZAMIAN ZA ELEKTROODPADY JESIENNA ZBIÓRKA ELEKROODPADÓW NA TERENIE POWIATU SKIERNIEWICKIEGO

25 września

8:00-9:30 – Gmina Głuchów – Punkt segregacji odpadów komunalnych, ul. Klonowa
9:00-10:30 – Gmina Godzianów – ul. T. Kościuszki, parking przy placu zabaw
12:00-13:30 – Gmina Słupia – OSP w Słupi
13:00-14:30 – Gmina Lipce Reymontowskie – parking przy GOK

2 Października

8:00-9:30 – Gmina Bolimów – przy domu ludowym
10:30-12:00 – Gmina Maków – Przy Amfiteatrze
12:00-13:30 – Gmina Skierniewice “Północ” – Przy OSP Mokra Lewa

9 Października

8:00-9:30 – Gmina Kowiesy – parking przy szkole podstawowej w Kowiesach
10:30-12:00 – Gmina Nowy Kawęczyn – przy OSP Nowy Kawęczyn
13:00-14:30 – Gmina Skierniewice “Południe” – przy OSP Żelazna, obok kwiaciarni

ZMIENIAJMY OGRODY I SADY W ZAMIAN ZA ELEKTROODPADY JESIENNA ZBIÓRKA ELEKROODPADÓW NA TERENIE POWIATU SKIERNIEWICKIEGO

(A.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%