Zamknij

Fotowoltaika na dachu Starostwa Powiatowego

11:57, 10.05.2022 | Materiał informacyjny Starostwa Powiatowego w Skierniewicach
Skomentuj Fot. infoskierniewice.pl / Adam Sobieszek
REKLAMA

Na dachu budynku Starostwa Powiatowego w Skierniewicach zainstalowano a także uruchomiono instalacje fotowoltaiczną. Jej praca pozwoli na zaoszczędzenie około 60 tys. zł., które do tej pory wydawane było na koszty energii elektrycznej.

 

Wcześniej podobne instalacje zamontowano na innych budynkach administrowanych przez starostwo. Chodzi tu o Dom Dziecka w Strobowie, szkoły ponadpodstawowe w Głuchowie i Bolimowie oraz budynek Wydziału Transportu przy ul. Kaczyńskiego w Skierniewicach.

 

- Jest to instalacja o wydajności 34 kWp. W słoneczne dni pozwala ona na wyprodukowanie 140 – 160 kW, co dla naszej siedziby jest optymalne – mówi wicestarosta Tadeusz Grotkowski – Jeśli przyjmiemy, że w przypadku Skierniewic w ciągu roku mamy 200 słonecznych dni oraz to, że pracujemy między godz. 8.00 a 16.00 to w tym czasie bezpośrednio będziemy korzystać z „własnej” energii w proporcjach 1:1. Oczywiście, w razie konieczności będziemy zapotrzebowanie na prąd uzupełniać z dotychczasowego przyłącza.

 

Jest to kolejny etap działań związanych z obniżeniem kosztów za energię elektryczną. Wcześniej władze powiatu zainwestowały m.in. w energooszczędne oświetlenia oraz nową stolarkę okienną i drzwiową.

 

Zakup oraz montaż instalacji fotowoltaicznej kosztował ok. 240 tys. zł. Z prostego matematycznego wyliczenia widać, iż wydatek ten zwróci się w ciągu 4-5 lat.

Fotowoltaika na dachu Starostwa Powiatowego

[ZT]67619[/ZT]

[ZT]67891[/ZT]

[ZT]67254[/ZT]

 

(Materiał informacyjny Starostwa Powiatowego w Skierniewicach)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%