Zamknij

Strobów: Święto Rodziny z „lasem” w tle

12:03, 12.05.2022 | Info Skierniewice PL
Skomentuj Fot. infoskierniewice.pl / Adam Sobieszek
REKLAMA

Tradycyjnie już w ostatnią niedzielę maja na terenie Ośrodków Opiekuńczo-Wychowawczych w Strobowie odbędzie się Święto Rodziny połączone z Dniem Dziecka.

 

 - W tym roku zapraszamy 29 maja do Strobowa, gdzie od godz. 15.00 rozpoczniemy wspólne świętowanie – mówi wicestarosta Tadeusz Grotkowski – Przez trzy godziny na wszystkich uczestników czeka moc atrakcji. O cześć muzyczną zadba tradycyjnie już zespół Fokus Band. Zadbaliśmy też o część kulinarną, która w tym roku będzie mieć niecodziennych charakter.

Tegoroczne święto przebiegać będzie pod hasłem „Kocham las, a on nas”. Dlatego też trzy Koła Gospodyń Wiejskich staną do kulinarnego konkursu, gdzie jurorami będą wszyscy uczestnicy. Będzie możliwość spróbowania potraw przygotowanych np. z grzybów lub jagód i oddać swój głos na konkretne koło. Pod uwagę będzie brany również „leśny” wystrój poszczególnych stoisk.

- Tegoroczny ekologiczny charakter Święta Rodziny będzie też podkreślony przez konkurs wiedzy ekologicznej przygotowany przez szkoły mówi wicestarosta – Pragniemy, by świadomość naszego dobra, jakim są tereny leśne była budowana już od najmłodszych lat. Dlatego też, jako organizatorzy, rozważamy możliwość zaproszenia dodatkowego KGW oraz podstawówki z terenu naszego powiatu

 A skoro mówimy o najmłodszych, to dla nich specjalnie przygotowano park zabaw, który będzie się składać z pięciu różnych urządzeń. Wśród nich zjeżdżalnia, zamek do wspinania, czy też karuzela. Nie zabraknie też elementów nawiązujących do profilaktyki i bezpieczeństwa. Swoje punkty przygotują również policjanci oraz strażacy. Na swoich stoiskach mundurowi będą przypominać najmłodszym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drogach, podczas spacerów po lesie, czy też o bezpiecznym korzystaniu z wody. Wszak Święto Rodziny odbędzie się na kilka dni przed rozpoczęciem tegorocznych wakacji.

 - Częścią wspólną wszystkich tego typu imprez organizowanych na koniec maja w Strobowie jest to, że z atrakcji i poczęstunku uczestnicy mogą korzystać nieodpłatnie. Dlatego też przygotowane zostaną również pieczone kiełbaski, czy też kaszanka. Oczekujemy, że nasza wspólna trzygodzinna zabawa będzie miała pozytywny odbiór wśród wszystkich tych, którzy odwiedzą nasze święto – mówi wicestarosta Grotkowski. - Moderatorami spotkania w tym urokliwym miejscu będą gospodarze, czyli podopieczni i pracownicy Ośrodków Opiekuńczo-Wychowawczych w Strobowie. Cieszymy się, że po pandemicznej przerwie wracamy z tym świętem.

 

W trakcie Pikniku Rodzinnego nie zabraknie również aspektów zdrowotnych. Mówiąc o dobrodziejstwach lasu nie można zapomnieć o grzybach. Dlatego też Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Skierniewicach przygotowała swoje stoisko, gdzie będą udzielane porady dotyczące bezpiecznego zbierania grzybów, odróżniania tych jadalnych od trujących oraz jak zachować się po spożyciu tych drugich. Porad będą udzielać specjaliści, którzy każdego roku w trakcie sezonu grzybobrania uruchamiają w siedzibie Stacji dodatkowy punkt informacyjny.

Święto Rodziny w Strobowie rozpoczyna cały cykl imprez plenerowych organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Skierniewicach. W planach są  m.in. rajd rowerowy, impreza folklorystyczna, jak również II Forum Przedsiębiorczości, które – podobnie jak i w roku ubiegłym – jest wiodącym tematem Dożynek Powiatowych. W tym roku gospodarzem Forum oraz święta plonów będzie gmina Głuchów.

plakat

(Info Skierniewice PL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%