Zamknij

Święto Rodziny - Słoneczny piknik w Strobowie [ZDJĘCIA]

19:16, 30.05.2022 | Materiał informacyjny Starostwa Powiatowego w Skierniewicach
Skomentuj Fot. infoskierniewice.pl / Adam Sobieszek
REKLAMA

Po pandemicznej przerwie powróciło do Strobowa Święto Rodziny. W niedzielę (29 maja) na terenie tamtejszego Domu Dziecka na pikniku organizowanym przez Starostwo Powiatowe bawiło się około tysiąca osób. W tym roku hasłem przewodnim wydarzenia było „Kochamy las, a on nas”. Dlatego też konkursy organizowane w trakcie święta nawiązywały do dobrodziejstw jakimi las może nas obdarować.

 

[FOTORELACJA]976[/FOTORELACJA]

 

Na scenie cztery szkoły podstawowej zaprezentowały programy artystyczne dotyczące ochrony lasów, zaś w konkursie kulinarnym cztery reprezentacje kół gospodyń wiejskich przygotowały potrawy, gdzie element lasu również został uwzględniony.

 

Decyzją jury pierwsze miejsce w prezentacjach szkół zajęła Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Drzewcach za występ zatytułowany „Przygoda w lesie”. Szkoła otrzymała 2,5 tys. zł.

Pozostałe trzy szkoły czyli: Szkoła Podstawowa w Winnej Górze, Publiczna Szkoła Podstawowa w Janisławicach oraz Szkołą Podstawowa im. Janusza Korczaka w Mokrej Lewej otrzymały równorzędne nagrody w wysokości 2 tys. zł. każda. Ponadto młodzi artyści dostali upominki w postaci słodkości oraz toreb turystycznych.

Z kolei o wynikach zmagań kulinarnych zadecydowali uczestnicy. I tu nagroda w wysokości 2,5 tys. zł. na cele statutowe powędrowała do Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych w Żelaznej. Po 2 tys. zł. otrzymały: Koła Gospodyń Wiejskich z Byczek oraz Janisławic, a także Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich z Sierakowic Lewych.

Swój konkurs na scenie rozstrzygnęła też Lokalna Grupa Działania „Gniazdo”. 

W trakcie pikniku na uczestników czekało szereg atrakcji o które zadbała m.in. Stacja Sanitarno –Epidemiologiczna, Komenda Miejska Policji w Skierniewicach , Nadleśnictwo Skierniewice, Bolimowski Park Krajobrazowy. Nie zabrakło strefy kulinarnej oraz popularnych „dmuchańców” i karuzel dla najmłodszych.

Na scenie wystąpił też zespół „Fokus Band”. Kolejna impreza rekreacyjna zaplanowana jest na pierwszą niedzielę lipca. Wtedy to odbędzie się rajd rowerowy, na który już teraz serdecznie zapraszamy.

 

(Materiał informacyjny Starostwa Powiatowego w Skierniewicach)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%