Zamknij

Absolutorium dla Zarządu Powiatu Skierniewickiego

15:34, 09.06.2022 | Materiał informacyjny Starostwa Powiatowego w Skierniewicach
Skomentuj Fot. infoskierniewice.pl / Adam Sobieszek
REKLAMA

Ostatnia sesja Rady Powiatu Skierniewickiego należała do jednych z najważniejszych, gdyż w porządku obrad znalazło się głosowanie nad wotum zaufania dla Zarządu Powiatu, jak też udzielenie absolutorium za wykonanie przez Zarząd ubiegłorocznego planu finansowego powiatu.

Portal

infoskierniewice.pl

Napisał o tym

pierwszy

 

Z danych, które przekazał wicestarosta Tadeusz Grotkowski wynika iż, na koniec grudnia 2021 r. dochody przekroczyły 32,2 mln zł. i były wyższe niż zakładano (w zapisie budżetowym było to blisko 31,5 mln zł.) Na większe dochody wpływ miały między innymi dotacje celowe, które w trakcie roku wpłynęło do Starostwa Powiatowego. Chodzi tu o 2 mln zł. z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych,  450 tys. zł z Gminy Nowy Kawęczyn, 800 tys. zł. od firmy MIROPASZ oraz blisko 339 tys zł. od samorządu Województwa Łódzkiego. Środki te były przeznaczone na inwestycje prowadzone na terenie powiatu skierniewickiego.

[ZT]68097[/ZT]

Z kolei wydatki, które w budżecie były zaplanowane na poziomie ok. 31 mln zł. na koniec roku zamknęły się kwotą 29,4 mln zł. Dlatego też w kasie powiatu pozostała nadwyżka w wysokości 2,8 mln zł.

Innym ważnym elementem sprawozdania była sprawa zadłużenia powiatu skierniewickiego. Wyniosło ono 123 tys. zł., co stanowi 0,38% zrealizowanych dochodów.

I na koniec jeszcze jedna ważna informacja. W 2021 r. powiat skierniewicki nie zaciągnął żadnego kredytu.

[FOTORELACJA]985[/FOTORELACJA]

 

Po wysłuchaniu sprawozdania, opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz komisji merytorycznych Rady Powiatu radni jednogłośnie udzielili absolutorium Zarządowi Powiatu (14 głosów „za”).

(Materiał informacyjny Starostwa Powiatowego w Skierniewicach)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%