Zamknij

Kolejne dofinansowanie dla powiatu skierniewickiego

16:32, 06.07.2022 | .
Skomentuj Fot. Marek Skiba - Członek Zarządu Powiatu Skierniewickiego
REKLAMA

Urząd Marszałkowski w Łodzi ogłosił w czerwcu listę dofinansowań do modernizacji tzw. dróg dojazdowych do pól. Powiat skierniewicki otrzymał kwotę 173 500 zł.

 

- Bardzo nas cieszy to, że środki te otrzymaliśmy, gdyż będą one przeznaczone do refinansowanie drogi, którą już wykonaliśmy – mówi starosta skierniewicki Mirosław Belina – Chodzi o odcinek drogi powiatowej w Kochanowie, którego modernizacja ruszyła na początku tego roku. Od samego początku realizując tę inwestycję mieliśmy w planach wykorzystanie środków, które co roku przyznaje Urząd Marszałkowski.

Inwestycja ta była wspólnym przedsięwzięciem z gminą Głuchów. Tamtejszy samorząd partycypując w projekcie wyasygnował ze swego budżetu 100 tys. zł, co stanowiło 25 proc. całkowitego kosztu prac. Jeśli doliczymy kwotę przekazaną przez Urząd Marszałkowski to okazuje się, że koszt poniesiony przez powiat wyniósł niespełna 130 tys. zł. Jest to ko- lejna inwestycja, w której partnerem jest gmina Głuchów.

Zgodnie z decyzją Zarządu Województwa Łódzkiego w tym roku na modernizację dróg dojazdowych do pól przeznaczono w naszym województwie około 21 mln zł. Pieniądze otrzymało w sumie 151 gmin i powiatów. Za tę kwotę zmodernizowanych zostanie blisko 125 km dróg.

- Jest to bardzo ważne przedsię- wzięcie nie tylko dla rolników, ale też i dla ich dzieci w drodze do szkół - mówi Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber – Te drogi ułatwioną również dojazd osób, które chcą bezpośrednio od rolnika kupo- wać płody rolne.

W roku ubiegłym na ten cel Zarząd Województw Łódzkiego przeznaczył prawie 23 mln zł. Dzięki tym środkom przebudowano łącznie 152 km. Rok wcześniej za ponad 21 mln zł. wykonano 119 km dróg.

W sumie w 2022 r. na przebudowę dróg dojazdowych do pól w powiecie skierniewickim pozyskano 1 152 920 zł. Część z inwestycji już została wykonana, dzięki czemu prace przy żniwach dla rolników powiatu skierniewickiego będą znacznie ułatwione.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%