Zamknij

W połowie września ruszy przebudowa drogi przez Żelazną

12.07, 07.09.2022 Materiał informacyjny Starostwa Powiatowego w Skierniewicach
Skomentuj Fot. infoskierniewice.pl / Adam Sobieszek
REKLAMA

W ubiegłym tygodniu w siedzibie Starostwa Powiatowego w Skierniewicach nastąpiło uroczyste podpisanie umowy na przebudowę kolejnego już odcinka drogi Skierniewice – Celigów. Prace będą wykonane od Julkowa przez Żelazną do skrzyżowania w kierunku Brzozowa.

 

- Cieszy nas to, że ten odcinek będzie mieć nową jakość. Szczególnie ważne jest to z punktu widzenia bezpieczeństwa podróżujących – powiedział przed podpisaniem umowy wicestarosta Tadeusz Grotkowski – Wraz z całym Zarządem Powiatu postawiliśmy przed sobą plan, by cała droga została przebudowana. Dziś kolejny etap przybliżający nas do zrealizowania tej zapowiedzi.

 

Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Mostowych z Piotrkowa Trybunalskiego. Firma ta obecnie już prowadzi prace drogowe na terenie powiatu. Właśnie ta spółka wykonuje przebudowę drogi od Słomkowa, poprzez Pszczonów aż do granic z powiatem łowickim.

 

Cała inwestycja będzie kosztować 6 105 062,59 zł, z czego 4 740 500,00 zł. pochodzi z Programu Inwestycji Strategicznych w ramach Programu Polski Ład. Prace, na których wykonanie przewidziano trzy miesiące mają się rozpocząć nie później niż 16 września.

 

W kolejce czeka jeszcze jedna przebudowa tej drogi powiatowej, bowiem samorząd powiatowy otrzymał jeszcze jedno wsparcie w ostatniej odsłonie Programu Inwestycji Strategicznych. Kolejne prawie 7,5 mln zł. będzie wykorzystane na przebudowę odcinka Michowice – Celigów.

(Materiał informacyjny Starostwa Powiatowego w Skierniewicach)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%