Zamknij

Powiat skierniewicki: Ponad połowa zakładanych inwestycji drogowych już zakończona

17.01, 20.10.2022 Materiał informacyjny Starostwa Powiatowego w Skierniewicach Aktualizacja: 18.50, 20.10.2022
Skomentuj Fot. infoskierniewice.pl / Adam Sobieszek
REKLAMA

W tym miesiącu zakończyły się trzy inwestycje drogowe na terenie naszego powiatu. Dwie z nich były możliwe dzięki pozyskanym środkom zewnętrznym, trzecia zaś to efekt współpracy z samorządem gminy Godzianów. Na koniec tego roku zaplanowano zakończenie kolejnych dwóch inwestycji.

[FOTORELACJA]1024[/FOTORELACJA]

Pierwsza z nich dotyczy drogi powiatowej na odcinku Słomków-Pszczonów-granica z powiatem łowickim. Modernizacja ta prowadzona jest przez Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych z Piotrkowa Trybunalskiego. Efekt przebudowy na długości blisko 5 km wpłynie na poprawę bezpieczeństwa podróżujących. Ponadto usprawni skomunikowanie powiatu z autostradą A2 w Łyszkowicach. Koszt tej inwestycji to prawie 7,5 mln zł. Przebudowa została dofinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz Programu Inwestycji Strategicznych (5,3 mln zł).

 

Drugą jest przebudowa drogi powiatowej na odcinku od Słupi do granic z powiatem brzezińskim. W jej ramach poszerzono jezdnię, wybudowano nowe zjazdy. Przebudowano również odpływy wody opadowej. Koszt prac prowadzonych na odcinku o długości 4,7 km to 7,1 mln zł. Prace na terenie gminy Słupia zostały wsparte z Programu Inwestycji Strategicznych (4.655.000 zł).

 

Trzeci projekt jest efektem współpracy samorządu powiatowego z samorządem gminnym. Chodzi tu o położenie nowej nawierzchni na drodze Byczki-Godzianów oraz na ul. Kościuszki i Północnej w Godzianowie. Prace prowadzone były na odcinku 3,5 km. Całkowity koszt to 2.600.859 zł. Powiat wyłożył kwotę 1.955.644 zł, zaś pozostałą kwotę 645.215 zł gmina Godzianów.

 

W tym roku na terenie powiatu zakończone zostaną jeszcze dwie inwestycje. 

 

Obecnie trwa przebudowa kolejnego odcinka drogi powiatowej Skierniewice-Głuchów. Prace są prowadzone od Julkowa przez Żelazną do skrzyżowania w kierunku Brzozowa.  

 

Cała inwestycja będzie kosztować 6.105.062,59 zł, z czego 4.740.500,00 zł pochodzi z Programu Inwestycji Strategicznych w ramach Programu Polski Ład. W jego ramach jezdnia na odcinku 2.170 m zostanie poszerzona do 6 m. Ponadto - jak na wcześniejszym odcinku do Julkowa - powstanie ścieżka rowerowa o szerokości 2 m. Wykonane zostaną pobocza oraz zjazdy na działki przyległe. Na jezdni powstaną wyspy wraz z odgięciem toru jazdy. Wykonana zostanie również zatoka autobusowa.

 

Kolejna przebudowa prowadzona jest w Woli Pękoszewskiej. Wykonawca poszerzy i położy nową nakładkę bitumiczną na jezdni na odcinku 920 m. Pojawi się również nowy chodnik z kostki brukowej (650 m). Umowa zakłada też wykonanie zjazdów, poboczy oraz rowu krytego wraz z ustawieniem wpustów deszczowych i studni rewizyjnych. Całkowity koszt przebudowy to 2.340.000,00 zł brutto. Ta inwestycja została dofinansowana z Funduszu Sprawiedliwości w kwocie 550 tys. zł. 

 

Obie przebudowy zakończą się jeszcze w tym roku.​

 

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

 

(Materiał informacyjny Starostwa Powiatowego w Skierniewicach)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%