Zamknij

Amator cudzej własności zatrzymany. 31-latkowi grozi do 10 lat więzienia

16:33, 28.12.2021 | Info Skierniewice PL
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci ze skierniewickiej komendy zatrzymali 31-latka, który ukradł przewody miedziane o wartości 25 tysięcy złotych, na szkodę firmy zajmującej się instalacjami elektrycznymi. Ustalono, że amator cudzej własności dokonał również serii kradzieży w okresie letnim. Grozi mu do 10 lat więzienia.

 

23 grudnia 2021 roku w godzinach porannych, dyżurny skierniewickiej komendy otrzymał zgłoszenie  dotyczące ujęcia mężczyzny. Sprawca ukradł miedziane przewody elektryczne z terenu, gdzie wykonywane były prace instalacyjne. Na miejsce przyjechał patrol policji, który zatrzymał mężczyznę.

 

31-latek z gminy Nowy Kawęczyn w godzinach nocnych, z terenu jednej z firm  w okolicy Skierniewic, ukradł przewody miedziane o wartości 25 tysięcy złotych. Pracownicy, którzy ujawnili kradzież zauważali na śniegu ślady prowadzące w kierunku rzeki. Poszli wzdłuż śladów i zobaczyli przy rzece mężczyznę, który w ognisku opalał skradzione przewody. Złodziej, gdy ich zauważył rzucił się do ucieczki przez rzekę. Pracownicy zdołali go dogonić. Policjanci po zatrzymaniu amatora cudzej własności ustalili, że dwa tygodnie wcześniej z tego samego miejsca również ukradł przewody elektryczne. Ponadto dokonał on serii kradzieży w okresie letnim na terenie Skierniewic.

 

31-latek kradł złom, przewody miedziane a także europalety czy wózek typu paleciak. Usłyszał już zarzuty, a wartość strat to blisko 40 tysięcy złotych na szkodę kilku osób i podmiotów gospodarczych. Grozi mu 10 lat pozbawienia wolności. Podejrzany był już wcześniej notowany za kradzież.

 

źródło: KMP Skierniewice

(Info Skierniewice PL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%