Zamknij

Termoizolacyjne rolety - dlaczego warto je wybrać?

00.01, 19.09.2022 artykuł sponsorowany
Zdjęcie ilustracyjne Fot. ANWIS S.A.

Redukcja wydatków związanych z eksploatacją domu, ciepło, cisza i bezpieczeństwo - to tylko nieliczne zalety montażu rolet termoizolacyjnych. Zobacz, co jeszcze możesz zyskać decydując się na ich zakup. 

Zaawansowane technologie – ekonomiczne rozwiązania

Wszystkie okna w mniejszym lub większym stopniu przepuszczają światło i powietrze. „Ucieka” przez nie 15–25% ciepła.

Znakomitym rozwiązaniem na ograniczenie tej starty są nowoczesne rolety zewnętrzne. Pozwalają zredukować utratę ciepła, a to w bezpośredni sposób wpływa na ograniczenie wydatków na ogrzewanie. Dodatkowo montaż osłon zewnętrznych pozwala na zabezpieczenie naszego domu przed włamaniem. 

- Istotnym elementem rolet zewnętrznych jest zastosowany w nich pancerz, który – wypełniony pianką poliuretanową – stanowi skuteczną izolację termiczną i akustyczną domu. Po opuszczeniu rolety pomiędzy oknem a pancerzem wytwarza się poduszka powietrzna, która zmniejsza poziom hałasu, a także poprawia parametry cieplne budynku. W praktyce przekłada się to na dwie korzyści: możliwość zaoszczędzenia w okresie grzewczym, a w upalne dni obniżenia temperatury wnętrza nawet o kilka stopni – tłumaczy Tomasz Włodarzewski z firmy ANWIS.

Podtynkowe, naokienne i elewacyjne

W zależności od sposobu montażu do wyboru mamy trzy typy rolet zewnętrznych. 

Te podtynkowe nie wymagają ingerencji w konstrukcję okna, a to sprawia zapewniają idealne właściwości termoizolacyjne. Skrzynka rolety schowana jest pod warstwą ocieplenia budynku i posiada specjalną matę chroniącą nadproże przed przemarzaniem.

Rolety naokienne to rozwiązanie dla nowych inwestycji i remontów połączonych z wymianą stolarki okiennej. Przed zainstalowaniem skrzynki rolety, osadza się ją w ramie okna. W tym przypadku należy uwzględnić pomniejszenie otworu okiennego o wielkość montowanej skrzynki. 

Wybór osłon elewacyjnych sprawia, że roleta może być montowana na fasadzie budynku lub bezpośrednio we wnęce okna albo drzwi. Skrzynka jest widocznym elementem konstrukcyjnym, ale – ze względów estetycznych – mamy wybór wielu opcji kolorystycznych. Z uwagi na brak ingerencji w strukturę budynku montaż osłony elewacyjnej nie wpływa na właściwości izolacyjne budynku.

Funkcjonalne i estetyczne – żaluzje fasadowe

W domach o dużych przeszkleniach znakomicie sprawdzą się żaluzje fasadowe. 

- W tym przypadku możliwa jest płynna regulacja wpadającego do pomieszczenia światła, poprzez otwieranie i zamykanie lamel w zakresie 90–180 stopni. Podobnie jak w przypadku rolet zewnętrznych, tu również istnieje możliwość automatyzacji osłon, łącznie z podłączeniem do systemu sterującego całym budynkiem – podkreśla ekspert z firmy ANWIS.

Osłony zewnętrzne to produkt, który można dopasować do naszych preferencji i potrzeb. Mogą być połączone z czujnikami pogodowymi, mierzącymi temperaturę wnętrza czy natężenie światła słonecznego, co pozwala na utrzymanie optymalnej temperatury pomieszczeń.

Po podłączeniu osłon do sieci domowej można również nimi sterować przy użyciu urządzeń mobilnych. 

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%