Zamknij

Skuteczny sposób na zmniejszenie kosztów eksploatacji domu i mieszkania! Sprawdź

00.01, 02.11.2022 artykuł sponsorowany
Skomentuj Żaluzje plisowane, rolety materiałowe, zasłony. Oferta na rynku jest naprawdę szeroka Fot. ANWIS S.A

Sezon grzewczy spędza sen z powiek wszystkim Polakom. Kryzys energetyczny sprawia, że wszyscy szukają sposobu na redukcję wydatków. Obniżenie kosztów eksploatacji mieszkania czy domu mogą przynieść osłony wewnętrzne.

Odpowiednio dobrane materiały ograniczą transmisję energii cieplnej. To natomiast przełoży się na wysokość rachunków, powodując ich zauważalne obniżenie. W tym artykule przedstawimy dostępne rozwiązania i pokażemy na co zwrócić uwagę przy zakupie oraz montażu osłon wewnętrznych. 

Oferta jest bardzo szeroka. Możemy wybierać między żaluzjami plisowanym, roletami materiałowymi i zasłonami. Wybranie dobrego produktu sprawi, że nasze wnętrze będzie dopracowane, a komfort codziennego funkcjonowania w mieszkaniu czy domu niezależnie od pory roku będzie większy.

Osłony wewnętrzne - precyzyjnie dobrane, chronią cały rok

Osłony wewnętrzne powinny spełniać swoje zadanie i stanowić skuteczną barierę dla promieni słonecznych i uciekającego ciepła. Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze? Na to pytanie odpowiada ekspert firmy ANWIS S.A.

– Przede wszystkim muszą być idealnie dobrane do rozmiaru okna. Jeśli osłona będzie zbyt mała, utworzą się prześwity. Z kolei zbyt duża może sprawić, że materiał będzie odstawał. Niezwykle istotny jest też dobór odpowiednich tkanin, które będą pełnić rolę izolatora: spowolnią mieszanie się warstw powietrza. Dzięki temu latem do pomieszczenia nie będzie wpadać nadmierna ilość ciepła, a zimą zredukujemy jego ubytki z wnętrza. Wszystko to wpływa na koszty eksploatacyjne mieszkania – tłumaczy Tomasz Włodarzewski z firmy ANWIS.

Tkaniny harmonijkowe – skuteczne przy każdym typie okna

Różnorodne możliwości montażu i sterowania dają żaluzje plisowane. W ofercie firmy ANWIS znajdziemy odpowiedni typ osłony do każdego rodzaju przeszkleń, również na poddaszu. Modele montowane w świetle szyby sprawdzą się w przypadku okien przesuwnych, drzwi tarasowych czy okien o nietypowych kształtach.

W ofercie plis na uwagę zasługują tkaniny termoizolacyjne, spowalniające wymianę powietrza. Jesienią i zimą redukują one utratę ciepła, a latem spowalniają jego przenikanie do pomieszczeń. Modele te posiadają specjalną aluminiową powłokę oraz dwie warstwy materiału, które tworzą strukturę plastra miodu – kanaliki pełnią funkcję „poduszki powietrznej”, pełniąc funkcję izolatora.

Podobnie jak inne osłony wewnętrzne, plisy można montować jedną obok drugiej, zwiększając tym samym powierzchnię zasłanianej przestrzeni.

Rolety materiałowe, czyli estetyka i komfort

Skutecznymi osłonami, które można pięknie wkomponować w styl danego wnętrza są rolety materiałowe. 

Dostępne na rynku tkaniny rolet materiałowych dają możliwość dopasowania stopnia przepuszczalności światła, adekwatnie do umiejscowienia oraz funkcji pomieszczenia.

– Wyjątkowo skuteczne, i to przez cały rok, są materiały pokryte powłoką odbijającą promienie słoneczne, które latem zabezpieczą wnętrze przed intensywnym słońcem oraz nadmiernym nagrzewaniem. Co ważne, stanowią też dodatkową warstwę izolującą, która zmniejsza utratę ciepła przez okna w okresie jesienno-zimowym. Bez trudu montuje się je zarówno na oknach pionowych, jak i dachowych. W ten sposób przez cały rok możemy dbać o odpowiednią temperaturę pomieszczeń oraz niższe koszty utrzymania domu – podkreśla przedstawiciel marki ANWIS.

Na rynku dostępne są również niestandardowe rolety o większych rozmiarach, którymi bez trudu przesłonimy naprawdę duże przeszklenia. Są proste w obsłudze (włącznie z możliwością sterowania smartfonem) i stanowią atrakcyjne uzupełnienie aranżacji wnętrza.

Warto rozważyć również inną dostępną na rynku opcje - rolety rzymskie i zasłony. One również mogą być wykonane z materiałów zaciemniających i dodatkowo posiadać podszewkę. Dzięki temu stanowią skuteczną barierę przed uciekaniem ciepła w chłodne dni.

Zalet, jakie niesie ze sobą posiadanie osłon wewnętrznych jest wiele. Od estetycznych po ekonomiczne. Odpowiednio dobrane mogą nadać wnętrzu przytulność i klimat. Zapewniają prywatność i przy niewielkim nakładzie finansowym – pozytywnie wpływają na koszty utrzymania domu czy mieszkania.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%