Zamknij

Jak wybrać najlepsze listwy przypodłogowe?

12.20, 23.01.2023 Materiał partnera Aktualizacja: 12.20, 23.01.2023
Skomentuj

Listwy przypodłogowe to istotny element wykończenia, o którym nie warto zapominać. Montując model dobrej jakości, można być pewnym, że podłoga będzie dobrze wykończona, a utrzymanie czystości w domu lub mieszkaniu przyjdzie z łatwością. Na co powinno się zwracać uwagę wybierając listwy przypodłogowe do swojego wnętrza? W tym poradniku znajduje się kilka wskazówek, które pomogą dokonać ostatecznego wyboru.

Do czego służą listwy przypodłogowe?

Listwa przypodłogowa spełnia kilka funkcji, czyniąc wykończenie jeszcze bardziej funkcjonalnym. Pierwszym zadaniem elementów jest zakrywanie szczeliny dylatacyjnej, która powstaje podczas montażu podłogi. Listwy przypodłogowe są też po to, by zabezpieczać ścianę przed przypadkowym ubrudzeniem lub uszkodzeniem mechanicznym. Kolejnym zadaniem tego typu produktów jest ukrycie okablowania w mieszkaniu.

 

Jak więc widać, inwestycja w listwy przypodłogowe jest bardzo istotna. Chcąc znaleźć szeroki wybór tego typu produktów, warto skorzystać z oferty lokalnego sklepu takiego jak market budowlany Skierniewice.

Jak wybrać ładne listwy przypodłogowe?

Wybór estetycznych listem przypodłogowych nie jest tak łatwy, jakby się mogło wydawać. Standardowo zaleca się inwestycje w modele w odcieniu podłogi, najlepiej odwzorowujące strukturę drewna lub taką, która ma barwę podobną do farby obecnej na ścianie. W ten sposób element nie będzie przyciągał uwagi, a jednocześnie dobrze spełni swoją funkcję. Szeroki wybór listew przypodłogowych można znaleźć w markecie budowlanym w Skierniewicach.

 

Podczas wyboru listew należy wziąć pod uwagę fakt, by były one neutralne i dyskretne dla otoczenia. Najczęściej decyduje się na zakup niskiej listwy przypodłogowej, która spełnia swoje podstawowe zadania. Jeśli danej osobie zależy na odrobinie kreatywności, może zdecydować się też na wyższe listwy, które jeszcze bardziej chronią ścianę przed zabrudzeniem. Rozwiązanie stosowane najczęściej w Wielkiej Brytanii cieszy się coraz większą popularnością w niejednym polskim domu.

Dlaczego warto kupować białe listwy?

Biała listwa będzie idealnym rozwiązaniem w przypadku wnętrza o białych ścianach. Uniwersalny kolor świetnie dopasowuje się do otoczenia, a jednocześnie sama listwa spełnia swoją funkcję. W markecie budowlanym w Skierniewicach można znaleźć szeroki wybór białych listew przypodłogowych, które mają różną wysokość. W ten sposób znalezienie idealnego modelu do konkretnego wnętrza nie stanowi większego wyzwania.

(Materiał partnera)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%