Zamknij

Czytelnia Alchemisty

10.08, 07.06.2022 .
Skomentuj

Czytelnia Alchemisty to miejsce, w którym zgromadzona została wiedza dotycząca wszelkich aspektów zdrowia. Na początku naszej przygody w czytelni możemy przeczytać bardzo inspirujący cytat: "W istocie, człowiek wskutek swojej zwierzęcej natury czuje opór wobec postrzegania siebie, jako twórcy okoliczności własnego bytu" C. G. Junga (szwajcarskiego psychiatry i psychologa, naukowca i malarza). W nawiązaniu do niego Alchemista uważa, że każdy człowiek ma wpływ na kreację swojego życia, zdrowia i homeostazy ciała oraz umysłu. By to udowodnić, oferuje materiały, które pomogą w zadbaniu o zdrowie w każdym jego aspekcie.

Artykuły zostały podzielone na 11 kategorii, by ułatwić poszukiwania najbardziej interesujących informacji:

 1. Biohacking,
 2. Długowieczność,
 3. Eko,
 4. Koncentracja,
 5. Oczyszczanie,
 6. Odporność,
 7. Odżywianie,
 8. Pamięć,
 9. Relaks,
 10. Rozwój,
 11. Witalność.

Dzięki podziałowi na kategorie bardzo łatwo odnaleźć informacje, a przy okazji odkryć coś zupełnie nowego. Pod każdym artykułem można napisać komentarz: zadać pytanie czy też podzielić się swoimi przemyśleniami. Specjaliści rozwieją wszelkie wątpliwości.

By przykuć uwagę czytelnika, na stronie głównej czytelni można podejrzeć 6 najnowszych artykułów. Można dowiedzieć się z nich więcej o:

 • antydepresyjnemu zastosowaniu psylocybiny (a także, czym psylocybina jest),
 • nowym suplemencie nootropowym o wyjątkowym działaniu,
 • naukowej metodzie na wieczną młodość.

Możemy także poznać sposoby na troskę o siebie w czasach Home Office. W kategorii Biohacking możemy przeczytać artykuł o tym, jak biohacking może poprawić jakość życia oraz o ekspozycji na zimno (znanej także jako morsowanie czy krioterapia).

Chwytliwe nagłówki przyciągają czytelnika, który ma ochotę dowiedzieć się więcej. Któż nie chciałby poznać metody na długowieczność? Z racji tego, że artykuły poruszają aktualne tematy, trafiają do szerszego grona czytelników. 

Prawdziwi specjaliści

Artykuły piszą prawdziwi specjaliści w swoich dziedzinach, dzięki czemu oferują oni sprawdzoną wiedzę. Czytelnik może być pewny, że treści, które przeczyta, mają potwierdzenie w nauce i można im w pełni zaufać. Autorami są: doktorzy - Dorota Ackermann-Szulgit, Radha Jindal, magister Urszula Somow, a także inni specjaliści: Eli Jaślar, Freya Wolna, Jacek Wikarski, K. Wyszomirski, Łukasz Gołoś, Magdalena Szczęsna, Marcin Petrus, Monika Wadolowska, Piotr Gornicki oraz Santa Herba. By przeczytać artykuły wybranego specjalisty, wystarczy kliknąć w jego nazwisko. Tematyka artykułów jest urozmaicona. 

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%