Zamknij

Jak wybrać idealny stół do jadalni?

16.08, 06.07.2022 Info Skierniewice PL
Skomentuj

Chcesz cieszyć się maksymalnym komfortem podczas spotkań w jadalni? Poznaj kilka cennych wskazówek i wybierz stół idealnie dopasowany do osobistych potrzeb. W tym poradniku znajdziesz najważniejsze informacje!

Rozmiar stołu

To kluczowe kryterium przy wyborze stołu. Jeżeli dysponujesz dużym metrażem, nie musisz szukać kompromisów. Wystarczy, że postawisz na rozwiązanie, które wpisze się w Twój gust. Jednak projekty mieszkań często obejmują niewielkie przestrzenie jadalniane. Wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie wybór rozkładanej konstrukcji, którą możesz rozłożyć przy pomocy kilku prostych ruchów.

 

Przy wyborze stołów rozkładanych koniecznie rzuć okiem na ich mechanizm. Modele o konstrukcji synchronicznej mają specjalne prowadnice. W tym przypadku należy lekko pociągnąć część blatu, a drugi element automatycznie się rozsunie. Z kolei w modelach asynchronicznych można wysunąć tylko jedną cześć. Najczęściej tego typu stoły mają dostawki oraz dodatkowe nogi, więc można zapewnić miejsce dla wielu gości.

 

Pamiętaj, aby przed dokonaniem zakupu dokładnie zmierzyć przestrzeń i upewnić się, czy nowy mebel jej nie przytłoczy i nie utrudni komfortu poruszania się w jadalni.

Kształt blatu

Kolejnym istotnym elementem jest kształt blatu. Do najbardziej popularnych należą modele z blatem okrągłym i prostokątnym (w tym kwadratowym). Dziś projekty mieszkań zakładają przeróżne rozwiązania i kształt należy dostosować do panującego układu.

 

Stoły prostokątne można spotkać najczęściej. Jeżeli nie ogranicza Cię metraż, znakomicie będą wyglądać w jadalni. Te popularne meble sprawdzą się wręcz idealnie podczas spotkań w rodzinnym gronie. Natomiast konstrukcje z okrągłym i kwadratowym blatem znajdą zastosowanie w niewielkich pomieszczeniach, a także w kuchni. Mogą również pełnić funkcję stolika kawowego w salonie oraz wszystkich przestrzeniach zaaranżowanych na styl minimalistyczny.

Estetyka i jakość wykonania

Do miłych dla oka, a zarazem solidnie wykonanych konstrukcji należą meble drewniane. Ponadto projekty mieszkań często obejmują elementy z drewna, gdyż trudno im odmówić ponadczasowego charakteru. Warto zaznaczyć, że ten naturalny materiał nigdy nie wychodzi z mody i pasuje do wielu różnych kolorów. Ma również właściwości antystatyczne, więc nie przyciąga zbyt wiele kurzu, co stanowi zaletę dla alergików. Kolejnym atutem jest unikalność – wystarczy spojrzeć na układ słojów, aby przekonać się, że nie ma dwóch identycznych kawałków drewna. Jeżeli więc cenisz praktyczne rozwiązania, wybór takiego stołu będzie strzałem w dziesiątkę.

Do bardzo wytrzymałych konstrukcji należą również meble metalowe, które mogą sprawdzić się w jadalniach zaaranżowanych na styl industrialny. Ponadto nic nie stoi na przeszkodzie, aby sięgnąć po kompozycję z metalowymi nogami i szklanym blatem. Na rynku nie brakuje również tańszych rozwiązań. Mowa tu o stołach z materiałów imitujących drewno. Ich zaletą jest nie tylko relatywnie niska cena, ale również łatwość czyszczenia.

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%