Zamknij

Horror w małej wsi! Psy myśliwskie zaatakowały spacerowiczów! "Rzucił się córce do gardła"

17:00, 24.01.2022 | Świecie24.pl / M.O.
Skomentuj Fot. swiecie24.pl
REKLAMA

Myśliwskie psy bez kagańców zaatakowały na skraju Sartowic (pow. świecki, woj. kujawsko-pomorskie) troje młodych mieszkańców tej miejscowości. - Największy pies rzucił się córce do gardła - opowiada ojciec poszkodowanej kobiety.

Jak informuje portal swiecie24.pl, do dramatycznych scen doszło w niedzielę (23 stycznia) po godzinie 15:00.

22-letnia kobieta ze swoim chłopakiem i młodszą siostrą byli z psem (na smyczy i w kagańcu) na spacerze. W pewnym momencie podbiegł do nich mały pies, a z drugiej duży pies myśliwski. Rzucił się się na starszą z sióstr raniąc kłami jej twarz. 

Po chwili ten sam pies rzucił się na 23-letniego mężczyznę i wbił kły w jego udo. Najmniej ucierpiała 15-latka. Nie odniosła fizycznych ran. W zamieszaniu starała się odciągnąć gryzącego siostrę psa.

- Właścicielka psów stanęła na wzniesieniu i tylko gwizdała na nie bez skutku. Potem podeszła bliżej, powiedziała, że nic się nie stało i poszła z psami do domu. To mi się w głowie nie mieści. Przecież córka miała całą twarz zakrwawioną a jej pogryziony chłopak leżał w krzakach - cytuje ojca  Jarosław.

Na miejsce wezwano zespół ratownictwa medycznego. Poszkodowani trafili na SOR świeckiego szpitala.

O całej sprawie poinformowana została policja. 

- Prowadzimy postępowanie w tej sprawie z artykułu 77 Kodeksu Wykroczeń. Za niezachowanie ostrożności przy trzymaniu zwierząt grozi do 1 tys. zł kary - mówi Damian Ejankowski z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Jak informuje Katarzyna Wolska Powiatowy Lekarz Weterynarii w Świeciu psy były niezaszczepione, więc będą objęte obserwacją weterynaryjną w kierunku wścieklizny.

- Aktualnie są zabezpieczone u właściciela. Na czas obserwacji będą odizolowane od innych zwierząt - tłumaczy Wolska. 

(Świecie24.pl / M.O.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%