Zamknij

Będą blokować stacje Orlen? Mobilizacja kierowców

11:34, 08.06.2022 | Źródło: Wirtualna Polska
Skomentuj
REKLAMA

Po tym jak w Bielsku-Białej doszło do blokady stacji paliw koncernu Orlen, w sieci pojawiły się zapowiedzi podobnych wydarzeń w innych miastach. Lista wciąż jest aktualizowana.

Jak informuje Wirtualna Polska, kierowcy z kolejnych miast mobilizują się w organizacji protestów przeciwko - jak twierdzą - sztucznie zawyżanym cenom paliw. 

Taki właśnie protest odbył się ostatnio w Bielsko-Białej. Teraz w ślad za tym idą kierowcy z kolejnych miast - umawiając się na najbliższą sobotę, 11 czerwca w godzinach 16-18. 

Jak ma wyglądać taki protest? Kierowcy mają np. tankować za 1 zł i udać się na kawę, którą to następne niespiesznie będą spożywać - pozostawiając przy tym samochód przy dystrybutorze.

- Nie podoba nam się polityka Orlenu, który mimo kursu dolara i cen za baryłkę ropy śrubuje ceny na polskim rynku paliw - przekazują organizatorzy ogólnopolskiej akcji, którzy na tę okazję stworzyli już nawet stronę internetową BlokujemyOrlen.pl

- Nie jesteśmy również zadowoleni z tego jak rząd (nie)radzi sobie z tym problemem, a wręcz zamiata go pod dywan i mydli ludziom oczy, jakoby nie był odpowiedzialny za obecną sytuację - podkreślają.Protestujący mają zebrać się pod wybraną przez lokalnego organizatora akcji stacją paliw sieci Orlen, a następnie utworzyć "sztuczną" kolejkę do dystrybutorów, aby przez określony czas blokować sprzedaż paliw.


- W trakcie protestów zachowujemy się zgodnie z prawem i słuchamy poleceń osoby koordynującej akcję - podkreślają inicjatorzy akcji.


Jak wyliczono, średnia płaca np. w Niemczech pozwala na zakup ponad 18 tys. litrów paliwa - u nas: ok. 800 litrów. Dlatego tłumaczenie, że w Polsce mamy jedne z najniższych cen w Europie, wielu przyprawia o "białą gorączkę”.

Co ciekawe, według portalu 300gospodarka.pl w Polsce paliwa podrożały o 35,57 proc., a w innych krajach wzrost waha się od ok. 15 do nieco ponad 20 proc.

(Źródło: Wirtualna Polska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%