Zamknij

Pomoc dla Ukrainy. Skierniewice z pakietem działań [VIDEO]

16:18, 25.02.2022 | źródło: UM Skierniewice
Skomentuj Fot. infoskierniewice.pl / Adam Sobieszek
REKLAMA

Zbiórka potrzebnych produktów, uruchomienie specjalnych numerów telefonów czy zabezpieczenie miejsc noclegowych dla migrantów. Właśnie rozpoczynają się pomocowe działania w ramach skierniewickiego wsparcia dla przyjaciół z Ukrainy. 

 

Skierniewicki samorząd jest w ciągłym kontakcie z przedstawicielami ukraińskiego miasta Łubnie. Dziś w ratuszu odbyło się spotkanie, na którym skonkretyzowano formy pomocy. W trybie pilnym uruchomiony został specjalny numer telefonu. Można pod nim zgłaszać potrzebę lokacji migrantów wojennych, którzy z terenu Ukrainy docierać będą do naszego miasta. Na weekend zabezpieczonych jest blisko 70 miejsc noclegowych, przygotowano także niezbędny prowiant. 

 

Całodobowy numer telefonu 885 909 902 obsługiwany jest przez Referat Zarządzania Kryzysowego, Ochrony Ludności i Spraw Obronnych.

 

Pierwsze miejsca zabezpieczono w skierniewickim Hotelu Start. Lokalny ośrodek konferencyjno-wypoczynkowy Grabskie Sioło przygotowuje się z kolei na potrzeby lokacji osób, które kierowane będą do Skierniewic przez władze wojewódzkie. Co ważne, o wsparcie proszeni są także skierniewiczanie, którzy mogą deklarować chęć przyjęcia w swoje progi uchodźców. Baza takich deklaracji powstaje właśnie w Urzędzie Miasta Skierniewice. Składać je można mailowo na adres [email protected] Po weekendzie skierniewiczanom udostępniony zostanie także drugi numer telefonu informacyjnego, służącego do sporządzania bazy kwaterunkowej.

 

[ZT]67576[/ZT]

 

Zbiórka produktów dla Ukrainy na skierniewickim rynku wystartuje zatem zbiórka produktów, które będą dostarczone specjalnym transportem do partnerskiego miasta Łubnie. Lista potrzebnych artykułów została dziś ustalona z przedstawicielami tamtejszego merostwa. Znajdują się na niej produkty spożywcze, środki czystości, medykamenty, koce i śpiwory. 

 

Szczegółowe zapotrzebowanie:

  • Produkty spożywcze: konserwy mięsne, rybne, pasztety, słoiki z gotowymi daniami, kawa, herbata, produkty wysokoenergetyczne (batony, czekolada, chrupkie pieczywo, woda mineralna, posiłki mleczne dla dzieci, mleko), produkty węglowodanowe (makarony, kasze, ryże, olej); 
  • Medykamenty: środki opatrunkowe, koce,śpiwory, ręczniki, podstawowe leki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i na biegunkę; 
  • Środki czystości i higieniczne: małe pojemniki płynów, mydła w kostkach, papier toaletowy, ręczniki papierowe, podpaski, środki czystości, pieluchy; 
  • Środki przetrwania: ciepłe koce, karimaty, śpiwory.

 

Wszystkie zebrane produkty można dostarczać do Hali Sportowej nr 2 przy ulicy Pomologicznej, gdzie będzie znajdował się centralny magazyn zbiórki. Produkty w marketach będą zbierali także harcerze ze skierniewickiego Hufca. Pomocowe produkty będzie można dostarczyć także na skierniewicki rynek w sobotę od godziny 16:30.

 

[ZT]67567[/ZT]

 

(źródło: UM Skierniewice)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%