Strona głównaWiadomościPlanetarium Kopernika w Skierniewicach

Planetarium Kopernika w Skierniewicach

- REKRAMA -

Jakie pierogi możemy znaleźć w kosmosie? Co wspólnego ma wielka literatura z naszym Układem Słonecznym? Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Skierniewicach sami poszukają odpowiedzi na te pytania. Szkoła weźmie udział w wiosennej edycji zajęć e-Planetobus przygotowanych przez Centrum Nauki Kopernik.

- REKRAMA -Czym się różni Księżyc od księżyca?

Z nadejściem wiosny w ramach bezpłatnego programu Nauka dla Ciebie ruszają nowe scenariusze zajęć online e-Planetobus. Już 14 maja, uczniowie i uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Skierniewicach połączą się z Centrum Nauki Kopernik, i przyjrzą się gwiazdozbiorom widocznym na wiosennym niebie. Głównym tematem zajęć będą księżyce. Uczestnicy i uczestniczki zajęć dowiedzą się, skąd biorą się ich nazwy, czy wszystkie planety je mają oraz samodzielnie sprawdzą, co można zobaczyć na naszym Księżycu. Prowadzący zajęcia edukatorzy i edukatorki z Centrum Nauki Kopernik udowodnią, że aby zostać badaczem lub badaczką kosmosu, nie trzeba mieć ogromnego teleskopu ani kosztownej aparatury.

Zdalne eksperymentowanie jest możliwe

- Reklama -

Zajęcia zdalne w ramach programu Nauka dla Ciebie powstały w oparciu o badania przeprowadzone przez zespół badawczy programu. Opracowywano model zajęć z wykorzystaniem nowatorskich metod zarządzania uwagą uczestników. Tak prowadzone angażują uczniów, co pozwala im efektywnie poznać i zrozumieć prezentowane zagadnienia.

Internetowe zajęcia dla szkół

Szkoła w Skierniewicach będzie jedną z prawie 100 placówek, które w tym roku już skorzystały z jednego z trzech formatów zajęć online. Udział w programie jest bezpłatny, a zgłoszenia można wysyłać do końca bieżącego roku. W ramach programu Nauka dla Ciebie – wspólnej inicjatywy Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik – dostępne są trzy rodzaje zajęć: e-Naukobus, e-Laboratoria i e-Planetobus.


Wspólny Program Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą Nauka dla Ciebie finansowany jest w ramach dotacji Ministra Edukacji i Nauki. W ramach Programu Nauka dla Ciebie realizowane są działania „Naukobus” i „Planetobus” oraz zajęcia online.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE