Strona głównaWiadomościPłatne parkowanie wraca do centrum

Płatne parkowanie wraca do centrum

- REKRAMA -

W tym tygodniu jeszcze bez mandatów, ale w kolejnym już pobłażania nie będzie i kierowcy, którzy nie zapłacą za parkowanie w centrum miasta zapłacą za to karę.

 

Od poniedziałku do centrum miasta powróciło płatne parkowanie. Nowe zasady wywołały konsternację u kierowców. Przyzwyczajeni, że parkomaty stały ale się z nich nie korzystało, dalej uważali urządzenia za zbędne. W pierwszym dniu płatnego parkowania za szybą tylko nielicznych samochodów można było zobaczyć parkingowy bilet.

Kierowcom do płatnego parkowania pomagają przyzwyczaić się strażnicy miejscy. Przypominają, zwracają uwagę, pomagają w obsłudze parkomatów. Mimo zapowiedzi, że można będzie płacić kartą na początku taka możliwość nie jest dostępna. Ma się pojawić po około dwóch tygodniach od wprowadzenia opłat.

Strefą płatnego parkowania objęty jest cały Rynek, ul. Żwirki (do skrzyżowania z ul. Jagiellońską) oraz ul. Senatorska (do skrzyżowania z ul. Kościelną). Opłaty obowiązują od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-18.00. Pierwsza rozpoczęta godzina postoju kosztuje 1 zł, druga 1,20 zł a trzecia 1,40 zł. Opłata za czwartą i każdą kolejną godzinę parkowania wynosi ponownie 1 zł. Mieszkańcy oraz przedsiębiorcy prowadzący działalność na ulicach objętych strefa mogą wykupić abonament. Opłata za 30 dni to 150 zł, a za cały rok 1000 zł. Zwolnieni z opłat są: osoby niepełnosprawne, wykonujący czynności służbowe pracownicy administracji, służby komunalne, służby ratunkowe i porządkowe, honorowi obywatele miasta, zaopatrzenie (nie dłużej jak 15 minut), inwalidzi wojenni, taksówki oczekujące na klientów (do 10 minut).

Zobacz galerię [4]
Adam Sobieszek
Zobacz galerię [4]

– Płatne parkowanie wprowadziliśmy na prośbę naszych mieszkańców i przedsiębiorców z rynku i okolic – mówi prezydent Krzysztof Jażdżyk. – Na Rynku zrobił się ostatnio naprawdę duży bałagan, że trzeba było podjąć decyzję i przywrócić porządek. Opłaty za parkowanie przyśpieszą rotację aut, a to przełoży się na zwiększenie dostępnych miejsc parkingowych – dodaje.

Zdania mieszkańców Skierniewic na temat płacenia za parkingi są podzielone. Wielu kierowców ze zrozumieniem, wręcz z ulgą, przyjęło wprowadzenie opłat, ale są też przeciwni nowemu systemowi. W komentarzach pojawiają się opinie, że stawki są za niskie, niektórzy uważają, że jakaś część godziny powinna być z opłaty zwolniona. Jeden z Internautów pisze „Piaseczno, w którym mieszkam wprowadziło darmowe pierwsze 45 minut parkowania dziennie”.

Prezydent miasta przypomina, że w ostatnich latach miasto wybudowało nowe miejsca parkingowe w centrum, za kościołem św. Jakuba. Zapowiada też budowę kolejnych parkingów.

– Niedługo będziemy budować parking przy ulicy Jagiellońskiej. Znajdzie się na nim miejsce dla 150-200 aut. Powstanie też parking przy ul. Pomologicznej na ok. 250 samochodów – mówi Krzysztof Jażdżyk.

Korzystając z parkomatów trzeba pamiętać, że automaty nie wydają reszty. Brak opłaty czy przekroczenie czasu parkowania sprawią, że kontrolujący strefę strażnicy miejscy, będą mogli naliczyć opłatę dodatkową w wysokości 50 zł.

6 KOMENTARZE

guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Skierniewice

no tu ich trzeba pochwalić, władzę znaczy się ;P

MIASTO TO NIE FIRMA

Nie wiem jak wam się wydaje ale dla mnie to jest złodziejstwo. I nie chodzi o 1PLN czy 2PLN ale o sam fakt strefy płatnego parkowania w SKC.

MIASTO TO NIE FIRMA

Gość

Prawda jest taka, że nasze miasto jest na krawędzi funkcjonowania. Opłata za parkowanie w centrum to tylko jeden z wielu sposobów zdobywania pieniędzy. Ciekawym rozwiązaniem jest czystka w miejskich szkołach. Zwolnionych zostanie kilkadziesiąt osób z obsługi, administracji i pewna liczba nauczycieli. Ale czy to uratuje budżet to wątpię.

Jan

Jeśli to kogoś interesuje to opłaty nie mają na celu zarabiania pieniędzy, ale umożliwienie większej liczbie użytkowników skorzystania z PRZESTRZENI PUBLICZNEJ. Bez opłat z tych miejsc korzystają tylko ci, którzy w tym rejonie pracują, bo pojawiają się najwcześniej. A jak ktoś ma tu sklep, to woli samemu zając miejsce na cały dzień. czy raczej umożliwić dojazd swoim klientom? Ci, którzy chcę coś tu załatwić, nie więc mają szans bez opłat. Wg doświadczeń światowych wysokość opłaty powinna być taka, żeby zawsze zostało około 20% wolnych miejsc. Dzięki temu każdy będzie miał możliwość skorzystania z tej wspólnej przestrzeni.

Gość

Panie Prezydencie kiedy wrescie bedzie woda w kranach!!!!

Zimer

Panie prezydencie postaw pan tojtoje bo mieszkancy zalatwiaja sie miedzy samochodami na parkingach.

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE