- REKRAMA -

Strona głównaSportPływaniePływacy Nawy na Mistrzostwach Polski Juniorów

Pływacy Nawy na Mistrzostwach Polski Juniorów

- REKRAMA -

Cenne doświadczenie, miejsca w czołówce i kolejne rekordy życiowe niemal wszystkich zawodników – to wyniki reprezentantów UKS Nawa Skierniewice podczas Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów, które odbyły się w miniony weekend (3-5 marca) w Ostrowcu Świętokrzyskim i Lublinie.

- REKRAMA -

15 – latkowie rywalizowali w Ostrowcu

Aż 140 pływackich klubów z całej Polski wzięło udział w Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 15 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Od 3 do 5 marca prawie 600 zawodników z rocznika 2002 r. rywalizowało między sobą w 40 konkurencjach na krótkim basenie. W trzydniowych zmaganiach najlepszych juniorów kraju wzięła udział także 6-osobowa reprezentacja z UKS NAWA Skierniewice. Nasi pływacy stanęli do walki w pięciu konkurencjach na dystansach w swoich najlepszych stylach. W zaciętych wyścigach spośród swoich rówieśników wszyscy nasi piętnastoletni reprezentanci przekroczyli swoje dotychczasowe rekordy. I tak założone plany startowe doprowadziły kilku naszych zawodników do finałów. W finale B znalazła się w swojej koronnej konkurencji 200 m stylem motylkowym Zuzanna Orłowska.

Również nasi dwaj żabkarze: Wojciech Styczyński w sprincie 50 m stylem klasycznym i Maciej Zarzycki na dystansie 200 m stylem klasycznym walczyli w finale B o najlepsze miejsca w drugiej dziesiątce. Interesująco wypadła też rywalizacja naszych chłopców z rocznika 2002 w sztafetach. Pomimo całodniowego oczekiwania na drużynowe wyzwania, kiedy trybuny „Rawszczyzny” w Ostrowcu Świętokrzyskim najbardziej się ożywiały, nasza sztafeta w składzie: Norbert Kalisiak, Hubert Skowronek, Wojciech Styczyński i Maciej Zarzycki, zaciekle walczyła z najlepszymi reprezentantami pływackich klubów, ostatecznie kończąc rywalizację na siedemnastym miejscu w konkurencji 4x100m stylem zmiennym, na dwudziestym w konkurencji 4x200m stylem dowolnym oraz dwudziestym trzecim w konkurencji 4x100m stylem dowolnym.

14 – letni pływacy startowali w Lublinie

- Reklama -

Zimowe Mistrzostwa Polski 14-latków w tym roku odbyły się w Lublinie na jednym z najnowocześniejszy obiektów pływackich w Polsce. W tegorocznych mistrzostwach wzięła udział rekordowa liczba zawodników – 681 juniorów ze 156 klubów, przystąpili oni w dniach 3-5 marca do swojego pierwszego krajowego czempionatu na krótkim basenie. Swoje możliwości na tych zawodach zaprezentowało czterech zawodników z UKS NAWA Skierniewice: Bartłomiej Kaczor, Kacper Krakowiak, Jan Michalak i Bartosz Stefanowski. Podczas trzydniowych zmagań nasi czternastoletni pływacy uzyskali wiele świetnych wyników, które poprawiły ich życiowe rekordy. Do popołudniowej sesji finałowej zakwalifikował się Bartłomiej Kaczor w konkurencji 200 m stylem motylkowym, kończąc rywalizację na wspaniałej siódmej pozycji finału B. Dobry występ zanotował również Bartosz Stefanowski, który w każdym ze swoim pięciu startów potwierdzał ogromny pływacki talent. Popularny „Stefan” zakwalifikował się do ścisłej czołówki dziesięciu najlepszych czternastolatków w konkurencji 100 m stylem motylkowym kończąc pływacki bieg na wysokiej czwartej lokacie – oraz na dystansie 50 m stylem motylkowym, zajmując ostatecznie szóste miejsce. Bartosz popłynął też w finale B i był najlepszy w drugiej dziesiątce na dystansie 200 m stylem motylkowy oraz rywalizował w stylu dowolnym na dystansie 50 m i 100 m zajmując szesnaste i siedemnaste miejsce.

Wieczorne wyścigi sztafetowe, które kończyły całodzienną rywalizację w „Aqua Lublin”, dostarczyły wiele emocji. Chłopcy po raz kolejny chcieli udowodnić jak dobry tworzą zespół i zacięcie płynęli do mety. Ostatecznie nasza sztafeta płynąc w składzie: Krakowiak, Michalak, Kaczor, Stefanowski, walcząc z najlepszymi reprezentantami pływackich klubów zajęła w konkurencji 4×100 m stylem dowolnym czternaste miejsce, 4×200 m stylem dowolnym dziesiąte miejsce i 4×100 m stylem zmiennym wysokie ósme miejsce.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE