Strona głównaWiadomościPo raz kolejny skierniewiccy radni będą obradować korespondencyjnie

Po raz kolejny skierniewiccy radni będą obradować korespondencyjnie

- REKRAMA -

fot. UM Skierniewice

To już kolejna sesja rady Miasta Skierniewice, kiedy to radni nie usiądą za stołami w Sali Konferencyjnej Ośrodka Sportu i Rekreacji. To już kolejne obrady, kiedy to nie ma możliwości przedyskutowania projektów uchwał. A podczas najbliższej takowa dyskusja z pewnością by się przydała. Bo to sesja absolutoryjna. 

25 czerwca, na godzinę 15.00 zaplanowano XX sesję Rady Miasta. Po raz trzeci radni, a raczej Przewodniczący Rady Miasta Skierniewice Andrzej Melon przedstawi oglądającym wyniki głosowania w poszczególnych komisjach merytorycznych, a potem głosowanie całej rady.

– To niedopuszczalne, by najważniejsza w roku sesja była pozbawiona możliwości podjęcia dyskusji. Chodzi przecież o Raport o stanie Miasta za 2019 r., a potem głosowanie nad wotum zaufania dla prezydenta, i jeszcze dyskusja na temat wykonania ubiegłorocznego budżetu. – mówi radny Marek Pastusiak – Przecież dyskusja powinna poprzedzać każde głosowanie nad projektem uchwały. Tym bardziej że chodzi tu o absolutorium. 

Prezydent Krzysztof Jażdżyk mówi wprost: korzystamy z zapisu w tzw. specustawie z 31 marca 2020 r.

– Taką formę obrad przedyskutowaliśmy z radnymi i większość z nich opowiedziała się za takim rozwiązaniem- mówi prezydent – Proszę zwrócić uwagę, iż w ostatnich dniach w Skierniewicach pojawiły się nowe przypadki koronawirusa. Dlatego uważam, że ważne jest by dbać o bezpieczeństwo. Należy dmuchać na zimne.

Z kolei na zarzuty radnego opozycyjnego odpowiada:

– Sam wołałbym stanąć przed radnymi i prowadzić dyskusję. Wiadomo że opozycja będzie mówić o tym, co dla niej jest wygodne. Chciałbym, żeby radni zaczęli włączać się w pozyskiwanie środków dla miasta. W końcu reprezentują partię rządzącą. 

Samorządowa opozycja bierze pod uwagę zaskarżenia uchwał podejmowanych przy okazji najbliższej sesji do służb Wojewody. Argumentem ma być brak dyskusji na temat wykonania ubiegłorocznego planu finansowego Skierniewic. Przypomnijmy, iż  absolutorium jest uchwałą, która akceptuje wykonanie budżetu gminy z roku poprzedniego. 

O tym, że z zachowaniem zasad sanitarnych można poprowadzić obrady może świadczyć przykład Starostwa Powiatowego w Skierniewicach, gdzie radni zachowując odstęp prowadzą obrady w budynku Sejmiku. (Zobacz jak wygląda sesja w starostwie powiatowym w Skierniewicach

A to jak wyglądają obecne sesje Rady Miasta Skierniewice można się przekonać oglądając:

Zgodnie ze specustawą obrady korespondencyjne mogą być zwoływane w samorządach do odwołania stanu epidemii albo stanu zagrożenia epidemicznego. 

1 KOMENTARZ

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
good

Obecni Radni z Prezydentem są tylko dla kasy a nie dla służby społeczeństwu, które ich wybrało.

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE