W piątek, 29.09.2017, rozpoczęła się wywózka ponad 2500 ton śmieci z osiedla Rawka. Jest to zwieńczenie długiego procesu zapoczątkowanego jeszcze w roku 2015. Usuwanie odpadów potrwa około 3 tygodni.

Śmieci, które zalegają na terenie dawnych zakładów Rawent, stanowiły zagrożenie dla lokalnego środowiska. W skutek starań władz miasta i decyzji odpowiednich służb, rozpoczęto usuwanie zalegających odpadów zgromadzonych przez firmę Eko-Impex. Realizacja przedsięwzięcia, z którym nie można było już dłużej zwlekać, kosztować będzie 750 tys. zł. Ratusz zabiega o pozyskanie środków z Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, aby zrekompensować poniesione koszty.

– Dziś finalizujemy pierwszy etap naszych starań i usuwamy odpady. Za chwilę mam nadzieję rozpoczniemy kolejny, usuwania śmieci pozostałych po pożarze w roku 2014. Jestem przekonany, że do końca przyszłego roku, usuniemy wszystkie zalegające odpady i uwolnimy Rawkę od tego zagrożenia. – podsumował prezydent Krzysztof Jażdżyk.

Dodajmy jeszcze, że dzięki odpowiednim zapisom w prawie lokalnym przyjętym przez Rade Miasta Skierniewice dziś w Skierniewicach nie może prowadzić działalności żadna firma, które zajmuje się przetwarzaniem i gromadzeniem odpadów.

- Reklama -

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Followers
 
Najbardziej zareagowany komentarz
Najciekawszy wątek z komentarzem
1 Autorzy komentarzy
nazwa Autorzy ostatnich komentarzy
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
nazwa
Gość
nazwa

Prosimy o info gdzie są wywożone !!!!!