fbpx

Strona główna Wiadomości Poczuj klimat zbliżających się świąt. Zapraszamy na pierwszy świąteczny jarmark oraz miejską...

Poczuj klimat zbliżających się świąt. Zapraszamy na pierwszy świąteczny jarmark oraz miejską wigilię

Materiał powstał przy współpracy z Urzędem Miasta Skierniewice

Nie w jeden dzień a przez cały tydzień będziemy w Skierniewicach szukać świątecznego nastroju. Na głównym rynku miasta już 14 grudnia startuje pierwszy jarmark świąteczny. Przez tydzień będzie można wybrać się na wyjątkowe zakupy, a w niedzielę 20 grudnia sprawdzić, jak wyglądają skierniewickie „Świąteczne Cuda”. W tym roku nie zabraknie również miejskiej wigilii. Wydarzenie zaplanowano na dzień 16 grudnia. Tym razem wspólnie spotkamy się na hali OSiR przy ulicy Pomologicznej.

Tradycyjne ciasta, smaczne pasztety, wędliny, wyroby mleczarskie, miód czy pierogi z pieca – to kulinarny asortyment, który będzie można od 14 do 20 grudnia zakupić na głównym rynku Skierniewic. Przedświąteczny jarmark będzie jednak bogaty nie tylko w produkty spożywcze. Nie zabraknie rękodzieła i ozdób przygotowywanych zarówno przez lokalnych twórców, jak i skierniewickie organizacje. Udział w jarmarku potwierdziły już Warsztaty Terapii Zajęciowej, Stowarzyszenie Hospicjum im. Anny Olszewskiej, czy wreszcie Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy.

Jarmark przez siedem dni będzie miał zapewnioną wyjątkową oprawę. Handel odbędzie się w wystrojonej i zaaranżowanej przestrzeni głównego rynku. Skierniewiczanie będą mogli korzystać ze specjalnych drewnianych domków, nie zabraknie także świątecznej muzyki.

Świąteczne cuda

Warto pamiętać także o tym, że tygodniowy jarmark ma zaplanowany swój kulminacyjny moment. W niedzielę 20 grudnia na skierniewickim rynku zobaczymy „Świąteczne Cuda”. Tego dnia, oprócz korzystania z handlowej oferty, mieszkańcy będą mogli wziąć udział w wielu wyjątkowych atrakcjach. Wśród nich między innymi wspólne zdjęcia pod jemiołą, pokazy szczudlarzy, gry i zabawy z mikołajem czy rodzinne malowanie bombek na miejską choinkę. Atrakcje będą dostępne od godziny 11:00 na głównym rynku Skierniewic. Całość dnia dopełni koncert „Nie ma zimy w nas”, przygotowany przez uczestników warsztatów wokalnych oraz pracowników Centrum Kultury i Sztuki. Muzyczne wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:00 w sali kameralnej CKiS przy ulicy Reymonta 33. W trakcie niedzielnych wydarzeń na rynku prowadzona będzie również charytatywna zbiórka, na rzecz Tomasza Michałowskiego.

Miejska Wigilia

W tym roku spotkamy się również na tradycyjnej miejskiej wigilii. Wydarzenie zaplanowano na 16 grudnia. Tym razem wigilia odbędzie się na hali Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Pomologicznej. To okazja do wspólnego podzielenia się opłatkiem oraz złożenia sobie życzeń. Wigilia rozpocznie się o godzinie 16:30.

− Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców. Warto w tym przedświątecznym, pełnym obowiązków czasie na chwilę się zatrzymać i złożyć sobie najserdeczniejsze życzenia. Na hali Ośrodka Sportu i Rekreacji dla nikogo nie zabraknie miejsca. Przygotowaliśmy opłatek i tradycyjny, ciepły poczęstunek. Bądźmy tego dnia razem – zaprasza Prezydent Miasta Skierniewice Krzysztof Jażdżyk.

Jarmark Świąteczny w Skierniewicach

14-20 grudnia 2015
plac przed ratuszem
14-18.12 od godziny 10:00 do 18:00
19 i 20.12 od godziny 10:00 do 14:00

Miejska Wigilia

16.12 godz. 16:30
Hala Ośrodka Sportu i Rekreacji nr 1
ul. Pomologiczna 10

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE