Podium dla Karateki w Sieradzu

0
379
fot. Acaedami Gorila Skierniewice

Srebrny medal wywalczył Konrad Krzykacz, zawodnik skierniewickiej Academia Gorila podczas Międzynarodowych Zawodów Karate Kyokushin w Sieradzu. W zawodach wzięło udział ponad 300 zawodników reprezentujących kluby z całego kraju. W tej edycji pucharu wystartowali też zawodnicy z Estonii, Rosji i Niemiec.

Pierwsza walka Konrada to absolutna dominacja i wygrana przed czasem. Po niespełna minucie nasz zawodnik zaliczył dwa kolejne punkty wazari, które dały mu Ippon (zakończenie walki przed czasem). W kolejnym starciu nasz zawodnik stanął w szranki z Rosjaninem. Tu również widać było determinację dlatego sędziowie nie mieli wątpliwości jednogłośnie pokazując zwycięstwo naszego zawodnika. Krzykacz uległ dopiero w finale po bardzo wyrównanym pojedynku zawodnikowi z Jastrzębia Zdrój, który wcześniej pokonał decyzją innego skierniewiczanina Grzegorza Wierzbickiego.

„To duży sukces zwłaszcza, że ranga zawodów była wysoka. Można było spotkać tu zawodników z kadry Polski i mistrzów Europy. Konrad wygrał najcięższą, koronną kategorię. Warto przypomnieć, że w walce Karate Kyokushin nie ma ochraniaczy i jest to walka w pełnym kontakcie. Uderzenia wykonywane są z pełną siłą dlatego tak ważny jest duch i wola walki. Tego nam na szczęście nie brakuje” – skomentował Przemysław Matuszewski, trener Academia Gorila Skierniewice.

Skierniewiccy karatecy starają się o wsparcie w ramach budżetu obywatelskiego. Potrzebują pieniędzy na rewitalizację budynku ciepłowni miejskiej oraz jej adaptację na działalność sportową. Na ten i inne projekty głosować można do piątku 16 października w budynku Urzędu Miasta przy ul. Senatorskiej 12.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o