Dwa srebrne medale Pucharu Polski MMA Real Pharm wywalczyli w sobotę zawodnicy Academia Gorila Skierniewice – Arkadiusz Kolus i Piotr Drozdowski. Impreza odbyła się na Stadionie Narodowym w Warszaawie. Z kolei w niedziele Skierniewice gościły mistrza świata Brazylijskiego Jiu Jitsu – Jędrka Loskę, który poprowadził specjalne seminarium dla zawodników z Academia Gorila Skierniewice.

Arkadiusz Kolus po raz pierwszy wystartował w formule Full Contact w kategorii wagowej do 77 kg.

W pierwszej walce nasz zawodnik zmierzył się z dużo cięższym od siebie zawodnikiem. Nie przeszkodziło mu to jednak poddać przeciwnika duszeniem z za pleców (technika Mata Leo). Po walce okazało się że błąd wagowy wynosił aż 16 kilogramów! Kolus uległ dopiero w finale z przegrywając z zawodnikiem z Czeczenii, który zdominował go w płaszczyźnie zapasów. Srebrny medal podczas tych samych zawodów zdobył Piotr Drozdowski z Żyrardowa, który również szlifuje swoje umiejętności pod okiem Przemysława Matuszewskiego. Imprezie towarzyszyło największe spotkanie branży sportów walki – Forum MMA. To pierwszy raz kiedy Stadion Narodowy gościł największe nazwiska polskich mieszanych sztuk walki.

Drugi dzień weekendu to już uczta dla zawodników sportów chwytanych. Academia Gorila Skierniewice gościła jednego z najlepszych zawodników Brazylijskiego Jiu Jitsu na świecie Jędrka Loskę. Tematem zamkniętego seminarium były techniki koronne mistrza czyli dojście, kontrola i duszenie zza pleców. W spotkaniu uczestniczyło blisko 30 zawodników spod znaku niebieskiego goryla.

To był bardzo udany weekend – podsumowuje Przemysław Matuszewski – Pierwsze srebrne medale na dużej ogólnopolskiej imprezie to zawsze powód do dumy. Widać, że nasz poziom jest coraz wyższy i mimo, że jesteśmy z małego miasta możemy bić się z najlepszymi w Polsce. Wszystko to dzięki takim spotkaniom. Dziś odwiedził nas mistrz świata, człowiek legenda polskiego Jiu Jitsu. Nasz gość to czarny pas BJJ, Mistrz Polski BJJ, wielokrotny Mistrz Polski ADCC, Mistrz Świata i Europy w Grapplingu. Uczymy się więc od najlepszych a wyniki przychodzą same.

- Reklama -

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments