fbpx

Strona główna Biznes Podłączenie 140 posesji do miejskiej kanalizacji

Podłączenie 140 posesji do miejskiej kanalizacji

Artykuł sponsorowany

Ponad 700 mieszkańców Skierniewic to faktyczni beneficjenci programu realizowanego przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji „WOD – KAN”. W ramach projektu „Uporządkowanie gospodarki ściekowej w mieście Skierniewice” spółka miejska do końca roku zakończy budowę ok 4 km sieci sanitarnej. Łączna wartość zadania to ponad 7 mln zł, a wartość dofinansowania z Unii Europejskiej to ponad 3,3 mln zł.


Aktualnie trwają prace w ulicy Rawskiej (od Alei Niepodległości do ulicy Kopernika). W ramach projektu sieć kanalizacyjna została już wybudowana w ulicach: Łódzkiej i Piekarskiej, Podkładowej, Ustronnej, Zaułek, przebudowana została również przepompownia na terenie oczyszczalni w Mokrej Lewej. Projekt, zgodnie z zakładanym harmonogramem, zostanie zrealizowany do końca tego roku. Nowa infrastruktura pozwoli podłączyć do sieci sanitarnej około 140 posesji.

W celu zachęcenia do przyłączenia sie do nowo wybudowanej kanalizacji spółka ZWiK „WOD-KAN” oferuje mieszkańcom Skierniewic korzystne ceny na wykonanie dokumentacji projektowej przyłącza, inwentaryzację geodezyjną po zakończeniu inwestycji oraz samą realizację przyłącza.

Zgodnie z przepisami ustawy utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz.U. z 2013 roku poz. 1399 ze zm.) właściciele posesji mają obowiązek przyłączenia się do sieci kanalizacyjnej. Wyjątek stanowią nieruchomości, które są wyposażone w przydomowe oczyszczalnie ścieków spełniające wymagania określone w przepisach prawa. Oznacza to, że posiadanie zbiornika bezodpływowego, nawet spełniającego wszelkie wymagania, nie zwalnia z obowiązku podłączenia nieruchomości do sieci kanalizacyjnej. Wszyscy mieszkańcy, którzy mieszkają na terenach skanalizowanych są zobowiązani do przyłączenia posesji do istniejącej lub budowanej kanalizacji do końca 2015 roku.
Inwestycja, której realizacja dobiega końca, będzie miała duże znaczenie dla mieszkańców Skierniewic. m.in. przyczyni się do poprawy jakości środowiska i wód, które będą chronione przed zanieczyszczeniami. Przy budowie sieci wykorzystywane są najnowsze, dostępne na rynku technologie.

Projekt „Uporządkowanie gospodarki ściekowej w mieście Skierniewice” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej. Spółka „WOD-KAN” wsparcie na realizację zadania otrzymała z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Dodatkowo spółka WOD-KAN wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców Skierniewic wydłużyła czas pracy punktu obsługi klienta w czwartki do godziny 17. W pozostałe dni tygodnia punkt obsługi klienta czyny jest w dotychczasowych godzinach (7-15).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE