Podsumowanie majowego weekendu na skierniewickich drogach

0
1977
fot. KMP Skierniewice

Dni wolne od pracy dla wielu mieszkańców powiatu skierniewickiego stały się okazją do wyjazdów i spotkań ze znajomymi. Podczas tegorocznego długiego weekendu majowego (od 28 kwietnia do 3 maja 2017 r.) nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek, czuwali policjanci z drogówki. Już od piątku na trasach wylotowych z miasta pojawiło się więcej patroli.

Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący poruszali się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolowali także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mieli zapięte pasy, a dzieci przewożone były w fotelikach.

W ciągu 6 dni działań, od północy 28 kwietnia do końca 3 maja 2017 roku, policjanci na terenie województwa łódzkiego odnotowali 46 wypadków drogowych, w których zginęły 3 osoby a 54 zostało rannych. Niestety mimo licznych policyjnych apeli, aby nie siadać za kierownicę po spożyciu alkoholu funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu 126 nietrzeźwych kierujących.

W powiecie skierniewickim w tym okresie wydarzył się 1 wypadek drogowy, w którym jedna osoba została ranna oraz zarejestrowanych zostało 15 kolizji. Ponadto policjanci zatrzymali 9 nietrzeźwych kierujących.

Dla porównania w ubiegłym roku wzmożone policyjne działania trwały 5 dni od wczesnych godzin rannych 29 kwietnia do późnych godzin 3 maja 2016r. Funkcjonariusze ze skierniewickiej komendy odnotowali wówczas również 1 wypadek drogowy, w którym ranna była 1 osoba oraz 7 kolizji. Niestety mimo licznych apeli funkcjonariusze nadal musieli interweniować w stosunku do ponad 12 nietrzeźwych kierujących.

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o