Podwójne podium na makroregionie

0
378
fot. Academia Gorila Skierniewice

Dwa brązowe medale zdobyli zawodnicy Academia Gorila Skierniewice – Michał Godos i Piotr Muras. W Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego Karate Kyokushin w Radomiu wzięło udział ponad 250 karateków z najmocniejszych ośrodków centralnej polski.

Był to pierwszy tak poważny sprawdzian dla moich zawodników. Makroregiony to bardzo duże imprezy, na których sprawdzić się można z zawodnikami ze ścisłej kadry narodowej. W naszym makroregionie są najmocniejsze warszawskie kluby dlatego ten występ był dla nas bardzo ważny. – komentuje Przemysław Matuszewski – trener AGS.

Bardzo dobrze w pierwszym tegorocznym starcie zaprezentował się Piotr Muras w kategorii +80 kg, który uległ dopiero w walce o finał. Z kolei Michał Godos również miał szanse co najmniej na srebro. Niestety prowadzona i zwycięska walka z powodu 3 kolejnych upomnień dała mu trzecie miejsce na podium.

Najważniejsze dla mnie są dobre walki. Na pewno będziemy pracować jeszcze mocniej. Walki w Karate pełnokonaktowym są bardzo trudne i towarzyszy im duży stres. Nigdy nie wiadomo, kiedy zostanie się znokautowanym ponieważ walki prowadzone są bez ochraniaczy. Dzięki dobremu startowi moich seniorów jesteśmy optymistycznie nastwieni przed kolejnymi startami – podsumował Przemysław Matuszewski.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o