Policjanci podsumowali akcję „Wielkanoc 2018”

0
4352
fot. INFOSkierniewice.pl/Adam Sobieszek

Za nami długi Wielkanocny weekend. Jak co roku nad bezpieczeństwem podróżujących w powiecie skierniewickim czuwała zwiększona liczba policjantów. Od piątku do wtorku doszło do dwóch wypadków drogowych i dziesięciu kolizji, dwóch osoby zostały ranne. Funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu czterech nietrzeźwych kierujących pojazdami.

Długi weekend to czas dni wolnych od pracy, charakteryzujący się znacznym natężeniem ruchu drogowego. W dalszym ciągu brawura, pośpiech, nadmierna prędkość, nieprzestrzeganie podstawowych zasad w ruchu drogowym skutkują znaczną liczbą zdarzeń drogowych. Dlatego w miniony weekend przeprowadzone zostały działania profilaktyczno – kontrolne w ruchu drogowym. W akcji zaangażowanych było 32 funkcjonariuszy ruchu drogowego i 79 policjantów ze służby prewencyjnej skierniewickiej komendy.

Głownie na trasach wylotowych z miast można było spotkać zwiększoną liczbę policyjnych patroli. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i obowiązkowo korzystają z pasów bezpieczeństwa a dzieci przewożone są w fotelikach. Przy wykorzystaniu urządzeń kontrolno-pomiarowych ujawnili wykroczenia związane z przekroczeniem dozwolonej prędkości. Wyeliminowali również nietrzeźwych kierujących pojazdami.

Od piątku do wtorku doszło do dwóch wypadków drogowych i dziesięciu kolizji, dwie osoby zostały ranne. Funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu czterech nietrzeźwych kierujących pojazdami.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o