Policjanci uratowali mężczyznę przed zamarznięciem

0
348
fot. INFOSkierniewice.pl/Adam Sobieszek

21 stycznia 2016 roku policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego wykazując się czujnością podczas pełnionej służby, zapobiegli zamarznięciu mężczyzny, który leżał w śniegu prawdopodobnie będąc pod silnym wpływem alkoholu.

W nocy z 20 na 21 stycznia 2016 roku policjanci pełnili służbę patrolową na terenie osiedla Widok i Osiedla Rawka. Realizując swoje zadania służbowe, polecone im w ramach zimowych działań policji sprawdzali miejsca, w których mogą znajdować się osoby bezdomne i inne narażone na wychłodzenie m.in. okolice dworca PKP na osiedlu Rawka.

Około godz. 4:30 na ul. Bohaterów Westerplatte zauważyli mężczyznę leżącego w śniegu. Był wychłodzony, i prawdopodobnie pod silnym działaniem alkoholu. Policjanci przewieźli go do szpitala, gdzie został zbadany. Następnie podjęli próbę przekazania 52-latka rodzinie, jednak okazało się, że miałby pozostać w domu sam. Z uwagi na trudną sytuację i stan w jakim się znajdował, opiekuńczo został zatrzymany do wytrzeźwienia w Komendzie Miejskiej Policji w Skierniewicach.

Apelujemy, aby nie pozostawać obojętnym na sytuacje takie, jak ta. Alarmujmy policję za każdym razem, gdy dostrzegamy, że ktoś z racji swojej sytuacji i okoliczności w jakich się znajduje może być kiedy narażony na wychłodzenie organizmu. Jeden telefon, a może uratować ludzkie życie.

- Reklama -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here