Strona głównaWiadomościPowiat skierniewickiPolicjanci uratowali staruszkę przed zamarznięciem

Policjanci uratowali staruszkę przed zamarznięciem

- REKRAMA -

Dociekliwość i profesjonalizm skierniewickich policjantów z ogniwa wywiadowczego pozwoliły na uratowanie 88-letniej kobiety przed wychłodzeniem. Funkcjonariusze odnaleźli zdezorientowaną i wyziębioną kobietę w ciągu 30 minut – jeszcze zanim zostało przyjęte zawiadomienie o jej zaginięciu.

14 stycznia 2020 roku kilkanaście minut po godzinie 6 rano skierniewicka Policja została poinformowana o zaginięciu starszej kobiety. Zaniepokojona rodzina od kilku godzin bezskutecznie poszukiwała 88-letniej mieszkanki Chlebowa koło Skierniewic.

Interweniujący policjanci ogniwa wywiadowczego rozpoczęli od ustalenia z rodziną miejsc, które znane były kobiecie mającej problemy zdrowotne i problemy z pamięcią. Wspólnie z członkami rodziny funkcjonariusze wyruszyli na poszukiwania. Sprawdzili dokładnie budynki w miejscu zamieszkania 88-latki, następnie wszystkie inne miejsca, gdzie mogła się znajdować. Sytuację utrudniał zmrok. Policjanci część okolicy sprawdzali pieszo. O godzinie 7:10, około 300 metrów od miejsca zamieszkania kobiety, poszukujący zauważyli przy ogrodzeniu sadu czarną kurtkę. Gdy się zbliżyli, okazało się, że była to zaginiona 88-latka. Kobieta była zdezorientowana i mocno wyziębiona, w kurtce i bez butów leżała na lodowatej ziemi nie mogąc się podnieść. Policjanci udzielili jej pomocy. Poprosili także okolicznych mieszkańców o pomoc, którzy natychmiast udostępnili okrycia oraz ciepłą herbatę. Po przyjeździe karetki, kobieta w obecności rodziny została przekazana w ręce służb medycznych.

Wstępne ustalenia wskazują, że 88-latka była na skraju wyziębienia – temperatura jej ciała wynosiła 30 stopni Celsjusza

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE