Policyjne podsumowanie XXXVI Święta Kwiatów Owoców i Warzyw

0
263
fot. INFOSkierniewice.pl/Adam Sobieszek

Do zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego podczas tegorocznego Skierniewickiego Święta Kwiatów Owoców i Warzyw zaangażowane zostały zarówno siły policyjne ze Skierniewic, jak i siły skierowane z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Policjanci pełnili służby przez całą dobę w patrolach zmotoryzowanych i pieszych na terenie nie tylko obszaru odbywania się święta, ale także zabezpieczały pozostałe części miasta i gminy.

W ciągu dwóch dni 14-15 września 2013 roku skierniewiccy policjanci interweniowali wobec naruszeń prawa 139 razy. W trakcie trwania imprezy nie odnotowane zostały znaczne zagrożenia bezpieczeństwa powszechnego, ani zdarzenia charakteryzujące się znacznym naruszeniem porządku publicznego. W związku ze zgłaszanymi przestępstwami przeciwko życiu i zdrowiu, a także mieniu policjanci zatrzymali 5 osób. Trwają ustalenia co do udziału tych osób w zdarzeniach i ich okoliczności.

Jak oceniasz tegoroczne Święto Kwiatów? [SONDA]

Skierniewickie Święto Kwiatów Owoców i Warzyw nie okazało się szczęśliwym dla tych, którzy poruszają się pojazdami pod wpływem alkoholu. Skierniewiccy stróże prawa pozostawali wyjątkowo czujni na nietrzeźwych kierujących nie tylko w czasie święta, ale i w piątkowe popołudnie, wieczór, jak też w poniedziałkowy poranek po święcie. W tym okresie na jeździe pod wpływem alkoholu stróże prawa zatrzymali  10 osób, z czego 8 było w stanie nietrzeźwości, tj. w ich organizmie znajdowało się więcej niż 0,25 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu i 2 osoby nie przekraczająca tego progu. Wśród kierujących znajdują się 2 kobiety i 8 mężczyzn; 6 kierujących poruszało się samochodem, a 4 rowerem.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o