Policyjny bilans po Świętach Wielkanocnych

1
430
fot. INFOSkierniewice.pl/Adam Sobieszek

Policjanci podsumowali akcję „Bezpieczna Wielkanoc 2015”. W ciągu 4 dni działań na drogach powiatu skierniewickiego doszło do 8 kolizji drogowych  i 1 wypadku, w którym ranna została 1 osoba. Na szczęście Święta przeminęły w rejonie skierniewickim bez ofiar śmiertelnych i kierowców na tzw. podwójnym gazie.

Funkcjonariusze od piątkowego poranka do późnych godzin nocnych z poniedziałku na wtorek pracowali we wzmożonych siłach, aby zapewnić bezpieczną drogę wszystkim wyjeżdżającym w te Święta.  Podczas działań wylegitymowali łącznie 80 osób, sprawdzali stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów. Łącznie, za popełnione wykroczenia nałożyli 55 mandatów karnych, z czego większość – ponad 35 – dotyczyła przekroczenia dozwolonej prędkości, a następnie 7 – niezapinania pasów bezpieczeństwa.  W 4 przypadkach – w związku z nieodpowiednim stanem technicznym pojazdu – policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne kontrolowanych aut.

Do poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło 3 kwietnia 2015 roku kilkanaście minut po godz. 20:00 w na terenie osiedla Rawka. Kierująca fordem fiesta zderzyła się z pociągiem towarowym. Jak wstępnie ustalili policjanci, 36-letnia skierniewiczanka, jadąc od Miedniewic w kierunku os. Rawka przed przejazdem kolejowym przy ul.Bohaterów Westerplatte  nie zastosowała się do znaku „stop”  i nie ustąpiła pierwszeństwa nadjeżdżającemu pociągowi towarowemu, jadącemu w kierunku Żyrardowa. Doszło do zderzenia, w którym pociąg przeciągnął auto o około 60 metrów. Kierująca, w związku z poniesionymi obrażeniami została przewieziona do szpitala, a wyjaśnienie przyczyn i przebiegu  tego zdarzenia jest przedmiotem prowadzonego w KMP w Skierniewicach postępowania. Zarówno kierująca, jak i maszynista byli trzeźwi.

- Reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Wypadek pojazdu drogowego z pociągiem towarowym miał miejsce na linii kolejowej nr 12 Skierniewice – Łuków, więc pociąg jechał w kierunku Puszczy Mariańskiej, a nie Żyrardowa (usytuowanego na linii kolejowej nr 1 Warszawa Centralna – Katowice) – tak gwoli ścisłości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here