Pomnik na Skwerze Inwalidów Wojennych w Skierniewicach odnowiony [ZDJĘCIA]

0

- REKRAMA -

Zobacz galerię [15]
Adam Sobieszek
Zobacz galerię [15]

Monument usytuowany na Skwerze Inwalidów Wojennych w Skierniewicach po gruntownym remoncie. W ostatnich dniach zakończyły się prace przy odnowieniu pomnika, upamiętniającego ofiary II Wojny Światowej.

 

Tegoroczna modernizacja nie jest przypadkowa. Już za kilka dni będziemy bowiem obchodzili 80. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Stan pomnika usytuowanego u zbiegu ulic Sobieskiego i Reymonta, mimo realizowanych na przestrzeni lat kilku drobnych remontów, pozostawiał wiele do życzenia. Stąd decyzja o kompleksowym odnowieniu konstrukcji. Obiekt remontowany był etapowo, a prace objęły zarówno wysoką kolumnę, jak i pobliski obelisk. Kolumna została obłożona odpowiednim materiałem oraz pokryta trwałą i odporną na zabrudzenia elewacją. Drugi element pokryty został trwałym spiekiem kwarcowym. Wyremontowane zostały także elementy metalowe, które zdobią poszczególne ściany. Całość remontu kosztowała łącznie około 130 tysięcy złotych.

– Warto dbać o takie miejsca. Jest to największy pomnik w mieście, który usytuowany jest w bardzo ruchliwej części Skierniewic. Wraz z zagospodarowanym skwerem Inwalidów Wojennych jest to kolejna atrakcyjna wizualnie i przede wszystkim zadbana część naszego miasta. Cieszę się, że prace zakończyliśmy przed tegorocznymi okrągłymi obchodami wybuchu II Wojny Światowej – podkreślał Prezydent Miasta Skierniewice Krzysztof Jażdżyk.

- Reklama -

Poprzedni artykułKosmetyki naturalne dr Konopka
Następny artykułParowozy Kultury 2019 [ZDJĘCIA]
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments