Ponad 10 tys. zł na ratowanie zniszczonych nagrobków

1
889
Fot. UM Skierniewice

Ponad 10 tys. zł uzbierali kwestujący podczas tegorocznej akcji na miejskich cmentarzach. Wynik jest o ponad 3 tys. zł wyższy niż w roku ubiegłym. Teraz wszystkie środki zostaną przekazane na renowację zabytkowych pomników na cmentarzu św. Stanisława.

1 listopada w Skierniewicach prowadzona była akcja „Ocalić od zapomnienia”. Tradycyjnie kwestujący zbierali pieniądze na renowacje zabytkowych pomników, zniszczonych upływającym czasem. W akcję oprócz Towarzystwa Przyjaciół Skierniewic, włączyli się lokalni parlamentarzyści, samorządowcy, radni, politycy oraz ludzie kultury i mediów. Jak co roku darczyńców nie brakowało. Przypomnijmy, że w ramach tegorocznej akcji oprócz dorocznej kwesty uporządkowano zabytkowe cmentarze oraz odwiedzono groby zasłużonych skierniewiczan.

Ponad 10 tys. zł trafi na renowację zabytków

10 446, 72 zł – taka kwota została zebrana przez kwestujących podczas tegorocznej akcji „Ocalić od zapomnienia”. Teraz zostanie ona w całości przeznaczona na renowację zabytkowych pomników. Warto dodać, że w ciągu 17 lat organizowania społecznych zbiórek udało się zebrać blisko sto tysięcy złotych. Towarzystwo Przyjaciół Skierniewic zdobyło też 250 tysięcy złotych dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Blisko 150 tysięcy przekazał również urząd miasta. Dzięki tym funduszom przeprowadzono renowację już ponad stu nagrobków. Dla porównania, ubiegłoroczny wynik zatrzymał się na – 7 218,90 zł.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here